Łukasz Kuczyński w ostatnim meczu sezonu zdobył 25 punktów - najwięcej z obu drużyn Piotr Łozowik
Zakończył się sezon dla koszykarzy Tura Basket Bielsk Podlaski. W trzecim, decydującym spotkaniu II rundy play-off bielszczanie przegrali po raz drugi z Rycerzamy Rydzyna 92:100 i odpadli z dalszej rywalizacji w drugiej lidze.

To był trzeci bardzo wyrównany mecz obu drużyn, w którym o zwycięstwie decydowały detale. W pierwszej i drugiej kwarcie spotkania, rozegranego na wyjeździe, ani koszykarze Rycerzy ani Tura nie potrafili odskoczyć od rywala na większą różnicę punktową. Dopiero w trzeciej kwarcie lekką przewagę uzyskali gospodarze i do ostatniej czwartej części przystępowali prowadząc 84:77.

W zespole Rycerzy po raz kolejny pierwszoplanową rolę w zdobywaniu punktów odegrał Stanferd Sanny. Kiedy w 31 minucie podopieczni trenera Piotra Bakuna, po punktach Michała Szwedo, zbliżyli się do przeciwnika zaledwie na trzy "oczka" 81:84, to właśnie Sanny trafił za trzy punkty. Dwie minuty później znów było tylko 86:89 i ponownie punkty zdobył Sanny, który tym samym skutecznymi akcjami nie pozwalał Turowi zniwelować strat.

Gospodarze do końca utrzymywali swoją przewagę. Tur próbował rzucać w końcówce za trzy punkty, faulować rywali, ale ci z linii rzutów wolnych nie mylili się i właśnie po takich punktach Szymona Milczyńskiego Rycerzy pokonali ostatecznie Tura wynikiem 100:92.

Porażka oznacza dla Tura koniec sezonu. Podlaskim zespołom raz jeszcze nie udało się awansować do I ligi. Tur odpadł w drugiej rundzie play-off, Żubry Chorten Białystok w pierwszej.

Rycerze Rydzyna - Tur Basket Bielsk Podlaski 100:92 (28:26, 27:27, 29:24, 16:15).
Rycerze: Stanferd Sanny 23, Szymon Milczyński 19, Kamil Chanas 18, Jan Sobiech 15, Mateusz Kasiński 11, Michał Samolak 7, Adam Nawrocki 4, Gerard Świerczyk 3.
Tur Basket: Łukasz Kuczyński 25, Jarosław Giżyński 17, Przemysław Tradecki 13, Bartłomiej Wróblewski 13, Michał Szwedo 10, Jakub Lewandowski 5, Aaron Weres 4, Marcin Marczuk 2, Patryk Milewski 2, Przemysław Zygmunciak 1, Mateusz Bębeniec.
Stan rywalizacji: 2:1 dla Rycerzy i awans do 1/4 finalu.