Koszykówka. Porażka Żubrów Chorten Białystok w stolicy. Lider za silny

Lukasz Matel
Koszykarze Żubrów Chorten Białystok, po przerwie spowodowanej zakażeniami koronawirusem w drużynie, powrócili na drugoligowe parkiety. W niedzielnym meczu nie sprostali liderowi rozgrywek Polonii Warszawa przegrywając 61:84.

Organizmów nie da się oszukać. Choroby niektórych zawodników i związany z tym brak treningów musiał odbić się na formie całej drużynie. W dodatku pierwszy rywal Żubrów po przerwie był najsilniejszy z możliwych, czyli po prostu niepokonany dotychczas lider rozgrywek Polonia Warszawa.

Podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego już po 7 minutach przegrywali różnicą 15-punktów 7:22. W drugiej kwarcie nieco zniwelowali dystans do rywala, ale i tak na przerwę schodzili z deficytem 11 "oczek" 34:45. Białostoczanie oddali 28 rzutów za trzy punkty trafiając tylko 5 (17,9 procent). Rywale zaś pod tym względem byli lepsi: 10 trafień na 32 prób (31,3 procent).

Gdy koszykarze Żubrów próbowali zbliżyć się do rywala, następowała szybka odpowiedź "Czarnych Koszul", które przez cały mecz kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie wygrywając 84:61.

Polonia Warszawa - Żubry Choretn Białystok 84:61 (28:14, 17:20, 19:15, 20:12)
Polonia: Wieluński 13, Dutkiewicz 10, Wojtyński 32, Anusewicz 5, Gospodarek 14, Śnieg 2, Szefler 8, Lisewski.
Żubry Chorten: Rapucha 3, Bombrych 13, Bebeniec 5, Misieweicz 9, Zabielski 17, Sulima-Dolina 2, Monach 3, Nieroda, Bielski, Kosobudzki 9.