Koszykówka. Pierwsza wygrana Żubrów w nowym sezonie

ma
Patryk Wydra w meczu z sokołem zdobył 14 punktów
Patryk Wydra w meczu z sokołem zdobył 14 punktów Wojciech Wojtkielewicz
W drugiej kolejce II ligi koszykarze Żubrów Białystok wygrali 88:84 na wyjeździe z Sokołem Ostrów Mazowiecka.

Pierwsza kwarta spotkania nie zapowiadała triumfu białostoczan. Żubry przegrały 16:29, a szczególnie nie mogły powstrzymać byłego zawodnika swojego klubu Pawła Łapińskiego, który w całym spotkaniu zdobył aż 32 punkty.

– Łapiński gra dość jednostronnie, gdy dostaje piłkę to raczej sam kończy akcję – mówi Krzysztof Kalinowski, trener Żubrów – Wiedzieliśmy o tym, a pomimo to nie mogliśmy go powstrzymać. Zresztą w obronie od początku graliśmy słabo. Po pierwszej połowie traciliśmy dziesięć punktów i trzeba było odrabiać. Od trzeciej kwarty poprawiliśmy defensywę i powoli niwelowaliśmy różnicę. Gra w ataku także wymagała poprawy. Ostatecznie wygraliśmy, ale powinniśmy zrobić to większą różnicą punktów i bardziej spokojnie.

Przeczytaj także o meczach z pierwszej kolejki Żubrów i Tura Basket

Przed Żubrami seria wyjazdowych spotkań, gdyż hala Uniwersytetu jest zarezerwowana na inne wydarzenia. W trzeciej kolejce białostoczanie zagrają z PKK Pabianice, a Tur Basket na u siebie ze Stalą Stalowa Wola.

Sokół Ostrów Mazowiecka – Żubry Białystok 84:88 (29:16, 18:21, 22:24, 15:27)
Żubry:
Misiewicz 20, Zabielski 14, Wydra 14, Wielechowski 13, Rapucha 11, Parszewski 8, Andruk 5, Maciej Bębeniec 3.

Inne wyniki 3. kolejki
ŁKS AZS Łódź – AZS UJK Kielce 104:83, AZS UMCS Start II Lublin – PKK 99 Pabianice 95:53, Stal Stalowa Wola – Akademia Koszykówki Legii Warszawa 73:96, Ochota Warszawa – Dziki Warszawa 54:87. Mecz AZS UW Warszawa – HydroTruck Sky Tattoo II Radom zakończył się po zamknięciu wydania.