Żubry Chorten Białystok zajmują w tabeli II ligi 4. miejsce
Żubry Chorten Białystok zajmują w tabeli II ligi 4. miejsce Urszula Łobaczewska
Środowa kolejka spotkań w II lidze koszykarzy udana była tylko dla zespołu Żubrów Chorten Białystok, który pokonał Sokoła Ostrów Mazowiecka 82:56. Gorzej powiodło się Turowi Basket Bielsk Podlaski. Podopieczni trenera Piotra Bakuna źle zagrali w ostatniej kwarcie i przegrali cały mecz z Rosiem Pisz 72:77.

Koszykarze z Bielska Podlaskiego posiadali inicjatywę w spotkaniu, ale tylko do ostatniej kwarty. Był fragment gry, gdy podopieczni trenera Piotra Bakuna wygrywali 10-punktami 57:47. Do czwartej kwarty przystępowali prowadząc 57:50. Niestety, ostatnie 10 minut należało do popularnych "Jeziorowców" z Pisza.

Patryk Andruk - najskuteczniejszy koszykarz Rosia - popisywał się celnymi "trójkami". W 35 minucie był już remis 61:61 po trafieniu właśnie Andruka. Na minutę i 52 sekundy przed końcem gospodarze zwyciężali 69:67. I znów Andruk trafił za "trzy" i Roś uciekł Turowi na pięć oczek. Trójką odpowiedział w samej końcówce Bartłomiej Wróblewski 72:74. Do końca pozostawały jeszcze 24 sekundy. Koszykarze Tura faulowali graczy Rosia, ale ci nie mylili się z linii rzutów wolnych i ostatecznie wygrali 77:72.

W Białymstoku większych emocji nie było. Dobrze usposobieni gospodarze pewnie wygrali z Sokołem Ostrów Mazowiecka 82:56.

W najbliższy weekend zagrają tylko koszykarze Żubrów Chorten Białystok. Na wyjeździe, w sobotę 18 lutego o godz. 16.30 zagrają z Kolejarzem Basket Radom.

TSK Roś Pisz - Tur Basket Bielsk Podlaski 77:72 (17:15, 12:19, 21:23, 27:15)
Roś Pisz: Patryk Andruk 24, Mateusz Bessman 19, Jan Świtaj 12, Pawło Bondarenko 7, Mateusz Kazimierczuk 5, Jakub Stanisławajtys 5, Patryk Zapert 5, Mikołaj Lackowski, Jakub Pellowski.
Tur Basket: Łukasz Kuczyński 23, Bartłomiej Wróblewski 17, Wojciech Jakubiak 15, Aaron Weres 13, Mikołaj Krakowiak 2, Szymon Urbański 2, Piotr Bobka, Jakub Grigoruk, Marcin Marczuk, Filip Parfieniuk.

Żubry Chorten Białystok - Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 82:56 (24:14, 23:11, 17:17, 18:14)
Żubry Chorten: Mariusz Rapucha 5, Mateusz Niewiński 4, Szymon Jaworski 7, Andrzej Misiewicz 2, Arkadiusz Zabielski 12, Dawid Kamiński 8, Jakub Więcko 10, Michał Bombrych 7, Patryk Milewski 13, Paweł Kosobudzki 6, Bartosz Strażewicz, Paweł Trypus 8.