Koszykówka. Nie było łatwo, ale na koniec zwycięstwa Żubrów i Tura

Żubry Chorten pokonały na wyjeździe Trójkę Żyrardów 67:61
Żubry Chorten pokonały na wyjeździe Trójkę Żyrardów 67:61 Wojciech Wojtkielewicz
Dwa zwycięstwa odniosły drużyny koszykarzy Żubrów Chorten Białystok i Tura Basket Bielsk Podlaski w rozgrywkach II ligi.

W Bielsku Podlaskim Tur Basket podejmował zespół Ochoty Warszawa. Pierwsze dwa kwarty były pod kontrolą gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili 43:32. Po zmianie stron boiska goście skutecznie odrabiali stratę punktową doprowadzając nawet do remisu 45:45. Na szczęście podopieczni trenera Piotra Bakuna szybko się obudzili i ponownie wyszli na prowadzenie 11 punktami 58:47.

W ostatniej kwarcie nastąpił jeszcze jeden zryw gości, ale bielszczanie nie pozwolili sobie już wydrzeć zwycięstwa 72:64.

Białostockie Żubry walczyły natomiast na wyjeździe z Trójką Żyrardów. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy zeszli do szatni prowadząc 31:26. W trzeciej kwarcie był remis. O zwycięstwie Żubrów zadecydowała końcówka. Na 5 minut przed końcem Trójka prowadziła jeszcze 59:58 i wtedy nastąpiła seria Żubrów. Punkty Jaworskiego, Milewskiego, Misiewicza i Bombrycha i białostoczanie na 1 minutę i 14 sekund przed ostatnią syreną wygrywali 68:59. Tak wypracowaną przewagę podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego już nie roztrwonili wygrywając mecz 67:61.

Tur Bielsk Podlaski - UKS Ochota Warszawa 72:64 (19:13, 24:19, 15:15, 14:17)
Tur Basket: Łukasz Kuczyński 18, Szymon Urbański 13, Piotr Bobka 11, Aaron Weres 9, Paweł Karasiewicz 7, Marcin Marczuk 7, Mikołaj Krakowiak 5, Jakub Grigoruk 2, Filip Parfieniuk.

Trójka Żyrardów - Żubry Chorten Białystok 61:67 (17:16, 14:10, 19:19, 11:22)
Żubry Chorten: Mariusz Rapucha, Michał Bomrych 10, Szymon Jaworski 24, Andrzej Misiewicz 3, Arkadiusz Zabielski 2, Paweł Trypus 3, Mateusz Niewiński 13, Daniel Kamiński, Patryk Milewski 12.