Koszykówka na wózkach. Start Białystok nie ma sobie równych

(kw)
Białostocki turniej przyniósł dwa zwycięstwa gospodarzom ze Startu
Białostocki turniej przyniósł dwa zwycięstwa gospodarzom ze Startu Wojciech Wojtkielewicz
Zawodnicy Startu Białystok wykorzystali atut własnej hali i pokonali Start Warszawa 73:66 i Mustang II Konin 56:14, umacniając się z kompletem zwycięstw na czele II ligi koszykówki na wózkach.

Znacznie trudniejsze było spotkanie ze stołecznym imiennikiem Startu. Goście dotrzymywali kroku białostoczanom i po dwóch kwartach był remis 33:33. Podlaska ekipa złamała opór rywali w kolejnej odsłonie wygrywając 24:16, a w ostatniej kwarcie umiejętnie utrzymywała przewagę. Największy wkład w zwycięstwo miał Paweł Dawidziuk, który rzucił 26 oczek. Dwa punkty mniej rzucił Jarosław Gołębiowski, a 21 zaliczył Bogusław Kraszewski.

- Pierwszy mecz we własnej hali warszawski zespół przegrał z nami wysoko i teraz się zmobilizował. Ale to bardzo dobrze dla widowiska i kibice, którzy oglądali to spotkanie, z pewnością się nie nudzili. Na pewno była to dobra promocja koszykówki na wózkach - mówi Mariusz Rodzik, działacz białostockiego Startu.

Z Mustangiem II było już łatwo i przyjemnie, a o przewadze naszego zespołu najlepiej świadczy trzecia kwarta, wygrana 17:0. Najwięcej punktów – 16, zdobył Dawid Lach.