Koszykówka. Młodzież Legii nie dała rady białostockim Żubrów

Białostockie Żubry zakończyły rundę z dorobkiem sześciu zwycięstw i sześciu porażek Wojciech Wojtkielewicz
Tylko do końca pierwszej połowy młodzi gracze Akademii Koszykówki Legii Warszawa stawiali skuteczny opór Żubrom Białystok. W III kwarcie podlascy drugoligowcy przejęli inicjatywę i gładko zwyciężyli 90:71.

O sukcesie gospodarzy zadecydowało lepsze rozłożenie ciężaru zdobywania punktów. Pięciu białostoczan skończyło spotkanie z dwucyfrowym dorobkiem, a w ekipie ze stolicy najskuteczniejszy na parkiecie Benjamin Didier-Urbaniak (28 oczek) miał wsparcie tylko w Przemysławie Kuźkowie - 17 punktów.

Dzięki temu duetowi młodzież Legii do przerwy prowadziła 44:43. Gospodarze wyciągnęli jednak wnioski, zneutralizowali mocną defensywą zagrożenie i w dwóch decydujących kwartach stołeczni koszykarze rzucili ledwie 27 oczek.

Pod koniec 22. minuty za trzy trafił Filip Nieroda i Podlasianie objęli prowadzenie 47:46 i nie oddali go już do końca spotkania. Przewaga Żubrów rosła z każdą akcją i pod koniec spotkania trener Krzysztof Kalinowski mógł dać szansę rezerwowym.

Żubry pierwszą rundę sezonu zakończyli z dorobkiem sześciu zwycięstw i sześciu porażek, co daje im miejsce w połowie stawki grupy B II ligi. Tur Basket Bielsk Podlaski ma dziesięć zwycięstw i dwie porażki, co daje mu pozycję wicelidera.

WYNIKI 13. KOLEJKI
Żubry Białystok - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 90:71 (23:23, 20:21, 25:17, 22:10).

Punkty dla Żubrów: Zabielski - 18, Misiewicz - 18, Nieroda - 14, Bębeniec - 14, Andruk - 13, Bombrych - 9, Kosobudzki - 2, Dolina-Sulima - 1, Zdanowicz - 1, Kamiśki - 0, Trypus - 0.

AZS UJK Kielce - Isetia Erzurum 99:91, Profi Sunbud PKK 99 Pabianice - Trójka Żyrardów 78:88, KS Kutno - AZS UW Warszawa 56:74, Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS UMCS Start Lublin 74:93, Ochota Warszawa - Tur Basket Bielsk Podlaski 84:79.