Łukasz Matel
Koszykarze Żubrów Chorten Białystok przerwali serię meczów bez wygranej i na parkiecie rywala pokonali Akademię Koszykówki Legii 83:70. Wygrała także drużyna Tura Basket Bielsk Podlaski pokonując na wyjeździe Legion Legionowo.

Koszykarze Żubrów Białystok pokonali Akademię Koszykówki Legii 83:70. Do przerwy podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego wygrywali 53:30. W trzeciej i czwartej kwarcie gospodarze mocniej przycisnęli białostoczan, ale tak dużą przewagę Żubry obroniły wygrywając 83:70. Nadchodzący weekend będzie bardzo pracowity dla naszej drużyny, która w sobotę zagra z Isetią Erzurum (godz. 17), a w niedzielę podejmie Ochotę Warszawa (14.30). Oba mecze odbędą się w hali UwB przy ul. świerkowej.

W środę grał także Tur Basket Bielsk Podlaski, który nie dał szans drużynie beniaminka II ligi Legionu Legionowo. Podopieczni trenera Piotra Bakuna wygrali 101:77, a mecz był bez historii. W weekend Tur Basket pauzuje, a następny mecz rozegra dopiero 5 marca, gdy na wyjeździe spotka się z AZS-em UJK Kielce.

Akademia Koszykówki Legii Warszawa - Żubry Chorten Białystok 70:83 (19:32, 11:21, 21:19, 19:11)
AK Legii: Jakub Śliwiński 4, Wojciech Szpyrkaa 22, Eryk Gąsiński 12, Maciej Czemerys 10, Bartosz Proczek 9, Mateusz Bryniarski 2, Kacper Lipiński, Jakub Siedlikowski 8, Isik Dogukan 3.
Żubry Chorten: Mariusz Rapucha 19, Maciej Bębeniec 14, Patryk Andruk 9, Andrzej Misiewicz 20, Arkadiusz Zabielski 12, Adam Sulima-Dolina, Marcin Monach 9, Bartłomiej Bielski, Paweł Kosobudzki, Paweł Trypus.

Legion Legionowo - Tur Basket Bielsk Podlaski 77:101 (18:33, 21:23, 15:27, 23:18)
Legion: Łukasz Paul 26, Sylwester Kus 23, Przemysław Lewandowski 13, Patryk Jasiński 8, Dariusz Kubica 2, Jakub Orłowski 2, Anzhei Dziadzevich 2, Filip Turkowski 1, Daniel Solanikow, Mateusz Zawistowski, Bartosz Grudziński, Michał Rachoń.
Tur Basket: Jarosław Giżyński 17, Przemysław Zygmunciak 17, Łukasz Kuczyński 15), Jakub Lewandowski 11, Michał Szwedo 9, Bartłomiej Wróblewski 7, Przemysław Tradecki 6, Aaron Weres 6, Jakub Grigoruk 5, Mateusz Bębeniec 3, Marcin Marczuk 3, Filip Parfieniuk 2.