Koszykówka. Dogrywka w rogatych derbach. Tur Basket lepszy od Żubrów Chorten

Przy piłce Bartłomiej Wróblewski (Tur)
Przy piłce Bartłomiej Wróblewski (Tur) Urszula Łobaczewska
To były prawdziwe derby: walka do ostatniej sekundy, dogrywka, trybuny wypełnione kibicami. Emocji nie zabrakło. W spotkaniu drugiej ligi koszykarzy Tur Basket Bielsk Podlaski pokonał w Białymstoku Żubry Chorten po dogrywce 69:61. Tur Basket wyprzedził w tabeli II ligi Żubry i zajmuje trzecie miejsce tuż nad białostoczanami.

Do następnego spotkania derbowego na Podlasiu "rządzą" koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski. Podopieczni trenera Piotra Bakuna pokonali po dogrywce Żubry Chorten Białystok 69:61.

I kwarta. Żubry Chorten Białystok - Tur Basket Bielsk Podlaski

Pierwsze punkty w meczu zdobył Paweł Karasiewicz z Tura, ale szybko odpowiedział Andrzej Misiewicz i było 2:2. W piątej minucie, po trójce Aarona Weresa, goście objęli prowadzenie 10:5, a w siódmej minucie po kolejnym trafieniu Bartłomieja Wróblewskiego Tur wygrywał 19:10. Przewaga ta wynikała przede wszystkim ze słabej skuteczności białostoczan, którzy pudłowali w idealnych sytuacjach. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną Tura 21:14.

II kwarta. Żubry Chorten Białystok - Tur Basket Bielsk Podlaski

W drugiej kwarcie koszykarze z Bielska Podlaskiego dołożyli do swojej przewagi kolejne 5 punktów. Po "trójce" Jakuba Grygoruka w 16 minucie wygrywali 32:20, a do przerwy było 38:26.

III kwarta. Żubry Chorten Białystok - Tur Basket Bielsk Podlaski

W trzeciej kwarcie nastąpił pościg białostoczan. W 27 min., po dwóch trafieniach Michała Bombrycha, Żubry doścignęły bielszczan i był remis 41:41. Gospodarze podkręcili tempo gry, byli skuteczniejsi, a goście jakby stanęli. Równo z syreną trafił za trzy punkty Szymon Jaworski. Białostoczanie przed ostatnia kwartą wygrywali 46:45.

IV kwarta. Żubry Chorten Białystok - Tur Basket Bielsk Podlaski

Czwarta kwarta była dość wyrównana. Na dwie minuty przed końcem był remis 53:53. Białostoczanie ponownie zaczęli pudłować, a Tur systematycznie zaczął ponownie uciekać rywalom. Gdy pozostawało tylko 19 sekund do końca, po wsadzie Karasiewicza Tur wygrywał 59:53 i uwierzył, że jest już meczu. Tymczasem dwie "trójki" Pawła Trypus i Mariusza Rapuchy doprowadziły do dogrywki (59:59).

Dogrywka. Żubry Chorten Białystok - Tur Basket Bielsk Podlaski

W dodatkowych pięciu minutach istniał już tylko Tur. Po dwóch seriach rzutów osobistych w wykonaniu Weresa i trójce Wróblewskiego gości objęli prowadzenie 66:59, a cały mecz zakończyli zwycięstwem 69:61.

Żubry Chorten Białystok — Tur Basket Bielsk Podlaski 61:69 (14:21, 12:17, 20:7, 13:14, d. 2:10)
Żubry Chorten: Jaworski 13, Rapucha 12, Bombrych 10, Zabielski 13, Misiewicz 7, Trypus 6, M. Niewiński, Milewski.
Tur Basket: Wróblewski 19, Marczuk 13, Grigoruk 6, Weres 10, Karasiewicz 8, Krakowiak 6, Bobka, Urbański 1, Kuczyński 6.