Koszykówka. AZS AGH Kraków - Tur Basket Bielsk Podlaski 96:74. Niespodzianki nie było

Koszykarze Tura nie sprawili niespodzianki w Krakowie
Koszykarze Tura nie sprawili niespodzianki w Krakowie Wojciech Wojtkielewicz
W pierwszym meczu ćwierćfinałów play-off II ligi koszykarzy Tur Basket Bielsk Podlaski przegrał na wyjeździe z AZS-em AGH Kraków 74:96.

Faworyzowani akademicy, pokazali moc i udowodnili, że nieprzypadkowo wygrali w tym sezonie wszystkie mecze. Bielszczanie stawiali zacięty opór przez nieco ponad dwie kwarty, potem nastąpił odjazd ekipy spod Wawelu, która pozbawiła trenera Kamila Zakrzewskiego i jego koszykarzy złudzeń.

Początek był wyrównany i goście dotrzymywali korku faworytom, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Na początku 9. minuty, po akcji 2+1 Filipa Pruefera Tur po raz ostatni wygrywał (18:17), ale do końca pierwszej kwarty nie powiększył już dorobku punktowego i przegrywał 18:22.

Potem nasza drużyna cały czas trzymała się blisko krakowskich akademików, a nadzieję na sprawienie niespodzianki można było mieć do początków trzeciej odsłony, kiedy po trafieniu Rafała Króla bielszczanie przegrywali tylko 38:43. Wtedy nastąpił gwałtowny odjazd gospodarzy, którzy w ciągu kilku minut odskoczyli na 64:43 i losy rywalizacji zostały przesądzone.

W ćwierćfinale play-off gra się do dwóch zwycięstw. Kolejny mecz w środę - 28 kwietnia w Bielsku Podlaskim. Jeśli Tur wyrówna na 1:1, to do decydującej potyczki dojdzie w sobotę - 28 kwietnia w Krakowie.