Koszykówka. AZS AGH Kraków - Tur Basket 83:76. Honorowe pożegnanie bielszczan

Bielszczanie walczyli, ale nie dali rady krakowskim akademikom
Bielszczanie walczyli, ale nie dali rady krakowskim akademikom Wojciech Wojtkielewicz
Hala AZS-u AGH Kraków pozostaje w tym sezonie twierdzą, której nikt nie zdobył. Niestety, porażka 76:83 w ćwierćfinale play-off II ligi koszykarzy oznaczała dla Tura Basket Bielsk Podlaski odpadnięcie z wyścigu o awans.

Bielszczanie pokonali niedawno ekipę spod Wawelu we własnej hali 114:104, co już było wielkim wyczynem, bo akademicy do tej pory wygrali wszystkie mecze w sezonie. Do wyeliminowania ich potrzebne było jednak wyjazdowe zwycięstwo. Niestety, nie udało się, chociaż drużyna trenera Kamila Zakrzewskiego łatwo się nie poddała i odpadła honorowo.

Duży wpływ na przebieg decydującego meczu miała pierwsza kwarta. Przy stanie 6:7 goście zacięli się, przestali punktować i przegrali tę odsłonę aż 13:28. Bielszczanie nie mieli jednak nic do stracenia i zaczęli mozolnie odrabiać straty. Emocje sięgnęły zenitu w ostatniej kwarcie, kiedy koszykarze Tura zdobyli dziesięć oczek z rzędu i zrobiło się tylko 76:73 dla gospodarzy, a do końca pozostało nieco ponad minutę.

Niestety, w tym momencie sędziowie odgwizdali kontrowersyjny faul Rafałowi Królowi, protestujący goście dostali jeszcze przewinienie techniczne i zrobiło się 79:73. Nie były to zresztą pierwsze decyzje arbitrów, które budziły sprzeciw przyjezdnych. Zdenerwowani bielszczanie zaliczyli dwie straty i nie byli w stanie dogonić przeciwników. Marzenia o awansie skończyły się, ale nasz zespół nie musi się wstydzić swoje postawy w starciu z faworyzowanym zespołem z Krakowa.

- Szkoda, bo nie byliśmy na pewno zespołem gorszym i Kraków był do przejścia. Nie zrzucam winy na sędziowanie, chociaż z pewnością możemy mieć zastrzeżenia do arbitrów. To już jednak historia i nie zmienimy tego. Szczęście było blisko, tym bardziej żałujemy, że odpadliśmy z walki o awans - mówi zawodnik Tura Łukasz Kuczyński.