Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski rozbijają Kutno 118:94

Tur Basket Bielsk Podlaski z kolejnym zwycięstwem w II lidze
Tur Basket Bielsk Podlaski z kolejnym zwycięstwem w II lidze Krzysztof Jankowski
Drugoligowi koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski pokonali u siebie KS Kutno 118:94

Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski bardzo pewnie pokonali rywali z Kutna, prowadząc od pierwszej akcji spotkania, którą zakończył trafieniem Rafał Król, gdy w 4 minucie trafił Łukasz Kuczyński było 10:4. Bielszczanie grali szybką, skuteczną koszykówkę. Goście jednak nie kapitulowali i wykorzystując niefrasobliwości w obronie Tura zakończyli pierwszą kwartę porażką tylko jednym koszem 22:24.

Środkowa faza meczu była dominacją podopiecznych Kamila Zakrzewskiego. W drugiej kwarcie rozpoczął się konkurs rzutów za trzy punkty. Trafiali niemal wszyscy koszykarze Tura, a przewaga szybko rosła. 60:37 - to wynik po dwóch kwartach. Trzecią bielszczanie wygrali 30:23 i wynik szybko zbliżał się do 100 punktów.

Trener Kamil Zakrzewski widząc rosnącą przewagę zaczął rotować składem. Młodsi i mniej doświadczeni gracze pozwalali rywalom na zbyt wiele i szkoleniowiec na początku czwartej kwarty szybko wziął czas, by uspokoić grę Tura. Na trzy minuty przed końcem Łukasz Kuczyński popisał się potężnym wsadem i Tur wygrywał już 106:79. Wcześniej "setkę" rzucił Aaron Weres. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną Tura 118:94.

Tur Basket Bielsk Podlaski - KS Kutno 118:94 (24:22, 36:15, 30:25, 28:32)
Tur: Tradecki 17, Weres 11, Król 17, Rojek 26, Kuczyński 15, Nieścior 4, Grigoruk 5, Pruefer 23, Żero, Witkiewicz.
KS Kutno: Krawiec 33, Grzeliński 15, Sołtysiak 6, Poznański 10, Ćwirko-Godycki 10, Ślebocki 2, Łukasiewicz, Janczura, Popławski 4, Lewandowski, Stopierzyński 7, Stacherz 7,