Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski przegrali w hicie II ligi

W meczu na szczycie II Ligi Tur Basket Bielsk Podlaski przegrał z ŁKS Coolpack Łódź 95:102 Piotr Łozowik
Bardzo ciekawy mecz, z wieloma zwrotami akcji i z fajerwerkami strzeleckimi oglądaliśmy w Bielsku Podlaskim. Niestety, trzeci w tabeli Tur Basket przegrał z wiceliderem ŁKS Coolpack Łódź 95:102.

Mecz mógł się podobać kibicom, zabrakło jednak tego najważniejszego czyli zwycięstwa gospodarzy. Pierwsze dwie kwarty przebiegały pod znakiem małej przewagi gości z Łodzi, którzy uzyskali kilkupunktowe prowadzenie. W zespole ŁKS-u świetnie dysponowani strzelecko byli Bartosz Wróbel oraz Mateusz Jarmakowicz. Z kolei w Turze odpowoadali Łukasz Kuczyński i Mateusz Bębeniec. Po pierwszej połowie bielszczanie do rywali mieli stratę czterech punktów 50:54.

W trzeciej kwarcie wspaniałą serię trafień za trzy punkty mieli właśnie Bębeniec i Kuczyński. Podopieczni trenera Piotra Bakuna grając szybko uzyskali siedmiopunktowe prowadzenie 72:65. Niestety, po kilku prostych błędach tak jak szybko zdobyli przewagę, tak szybko ja stracili i po niesamowitym rzucie Bartosza Wróbla ŁKS do ostatniej kwarty przystępował prowadząc 75:74.

W czwartej kwarcie trwał show-time Łukasza Kuczyńskiego. Dzięki jego trójkom Tur odzyskał prowadzenie 95:94. Niestety, końcówka to znów proste błędy gospodarzy, szczególnie w obronie, gdy goście zbyt łatwo zdobywali punkty i ostatecznie to oni cieszyli się ze zwycięstwa 102:95.

Tur Basket Bielsk Podlaski - ŁKS Coolpack Łódź 95:102 (26:32, 24:22, 24:21, 21:27)
Tur Basket: Łukasz Kuczyński 27, Mateusz Bębeniec 25, Jarosław Giżyński 14, Przemysław Tradecki 10, Marcin Marczuk 8, Aaron Weres 4, Michał Szwedo 4, Przemysław Zygmunciak 2, Bartłomiej Wróblewsi 1.
ŁKS Coolpack: Bartosz Wróbel 30, Mateusz Jarmakowicz 21, Piotr Keller 14, Norbert Kulon 12, Arkadiusz Świt 7, Bartłomiej Bartoszewicz 6, Kacper Dominiak 6, Jacek Gwardecki 6, Karol Kołodziejczak.