Koszyk Porannego - wrzesień

(ms, pw)
Wrzesień pod względem cen nie należał do zbyt oszczędnych. Prawie w każdym sklepie na zakupy wydaliśmy więcej niż w sierpniu.

Najdroższe zakupy zrobiliśmy w Carrefourze, gdzie zapłaciliśmy 115,36 zł. W ABC wydaliśmy 112,99 zł, w Tesco - 112,00 zł.

Najmniej zaś wydaliśmy w Auchan i Galerii Kwadrat. W hipermarkecie przy ulicy Produkcyjnej za wszystkie artykuły z naszego koszyka zapłaciliśmy 70,79 zł, to o dwa złote mniej niż w sierpniu.

Zakupy w Galerii Kwadrat kosztowały nas 74,07 zł.

Mile zaskoczył nas sklep Mieszko. W ubiegłym miesiącu był on jednym z najdroższych. Natomiast we wrześniu większość koszykowych produktów była w promocyjnych cenach, a co za tym idzie, zapłaciliśmy o ponad 17 zł mniej.

Droższe pomidory

Zauważyliśmy, że we wrześniu prawie we wszystkich sklepach średnio o ponad złotówkę podrożały pomidory. Wzrasta też cena cukru. W Tesco i markecie ABC za jego kilogram zapłaciliśmy 2,79 zł. To średnio o 45 groszy więcej niż przed miesiącem.

Tańszy drób

Spadła cena kurczaka świeżego w Carrefour, MarcPolu, Kwadracie, Jaskółce, Auchan i Mieszku. W Realu, Stokrotce, Biedronce, Tesco i ABC cena nie zmieniła się.

Kiełbasa toruńska i boczek wędzony w hipermarkecie Carrefour podrożały o około 4 zł. Natomiast w Mieszku kiełbasa potaniała o około 3 zł.

Cena karkówki nie zmieniła się, jednak w kilku sklepach jej nie było.

Nabiał i pieczywo bez zmian

Ceny nabiału we wrześniu niewiele się zmieniły. Mleko, sery, śmietana i jaja kosztują podobnie jak w ubiegłych miesiącach.

Jeśli chodzi o cenę chleba, to w Tesco za bochenek spadła ona do 1,99 zł, a wzrosła w Galerii Kwadrat i Stokrotce.

Jak zwykle przypominamy, że w niektórych sklepach nie dostaliśmy części produktów, więc brane były pod uwagę artykuły podobne.

Podsumowanie

Co bardzo istotne, w porównaniu do sierpnia nasz koszyk w markecie ABC jest droższy o 32, 82 zł. Podobnie jest w Tesco, gdzie jego cena wzrosła o 19,52 zł, w Biedronce (o 18,21 zł) i Jaskółce o (18,96 zł). Różnica cen w porównaniu do poprzedniego miesiąca wynosi około 14 złotych.

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie