Spis treści
Technologiczne lifehacki
Lifehackami nazywane są potocznie różne triki i zastosowania rozmaitych rzeczy, które mogą w niespodziewany sposób znacznie ułatwić wykonywanie danej czynności. Dla przykładu, lifehackiem jest mrożenie winogron lub innych owoców i używanie ich zamiast lodu do chłodzenia napojów zamiast kostek lodu. Takie rozwiązania wydają się oczywiste dopiero wtedy, kiedy ktoś o nich opowie, ale trudno samemu wpaść na tyle pomocnych rozwiązań.
W świecie technologii użytkowej również ma zastosowanie ogromna ilość lifehacków. Współczesne media społecznościowe, a w szczególności
są przepełnione krótkimi filmikami z rzekomo przydatnymi podpowiedziami. Niestety duża część z nich nie nadaje się zupełnie do niczego i zamiast poprawiać komfort życia, wymaga zastosowania środków i metod niedostępnych dla większości odbiorców.
7 najlepszych technologicznych trików
Wśród nich można znaleźć jednak perełki, które naprawdę potrafią odmienić życie. Wybrałem 7 z nich, z których sam korzystam na co dzień i z pewnością przydadzą się także tobie.
- Ukryty przycisk w telefonie – na temat tego lifehacka napisałem cały artykuł, ale z pewnością musi on znaleźć się w tym zestawieniu. Korzystanie ze stukania w plecy smartfona zamiast wciskania dwóch oddalonych od siebie przycisków, aby zrobić zrzut ekranu, to coś, bez czego trudno później żyć. Gestu tego można używać też do wykonywania innych czynności, ale najlepiej sprawdza się do tego. Po instrukcję zastosowania zapraszam do materiału poniżej:
- Korzystanie z emoji na komputerze z Windowsem – emoji to małe grafiki, które wyrażają różne emocje i przedstawiają pewne przedmioty i idee. Telefony mają wbudowane klawiatury z ogromną ilością emotek, do czego użytkownicy komputerów nie mają tak oczywistego dostępu. Jest jednak na to rada. Emoji można dołączyć do każdego tekstu, wciskając jednocześnie przycisk Windows oraz kropkę (.). Uruchomi się nie tylko menu wyboru emoji – użytkownik może tutaj również znaleźć zabawne GIF-y i niestandardowe znaki.
- Sprawdź i polepsz sygnał swojego Wi-Fi – odnośnie rzeczy, które blokują Wi-Fi również napisałem osobny artykuł. Mając już tę wiedzę, warto mieć sposób na to, by sprawdzić, czy przesunięcie przedmiotów lub przestawienie routera miało sens. Tutaj z pomocą przyjdą aplikacje, dzięki którym można zmierzyć moc sygnału w każdym miejscu w domu przed i po zmianach. Można je łatwo znaleźć w sklepie z aplikacjami, ale polecam też zajrzeć do mojego poradnika.
- Ochrona przewodów przed zniszczeniem – jeśli często zdarza ci się, że twoje przewody do ładowania niszczą się i łamią zaraz przy wtyczce, to jest na to łatwy i niezwykle skuteczny trik. Polega on na wykorzystaniu sprężyny z długopisu do usztywnienia i zabezpieczenia newralgicznego miejsca. Wystarczy ją trochę rozgiąć, a następnie nawinąć na kabel. Jest to sposób tani, łatwy i niezwykle skuteczny.
- Korzystanie z operatorów szukania w Google – jeśli dana strona internetowa nie posiada zbyt dobrej wyszukiwarki treści, warto skorzystać z mocy Google'a. Dzięki niemu możemy zawęzić obszar poszukiwań do konkretnej strony internetowej. Wpisując operator "site:", a następnie po dwukroku wpisując adres strony głównej portalu, na którym chcemy szukać, można szybko przeszukać domenę w odniesieniu do pożądanej zawartości. Więcej trików w wyszukiwarce Google znajdziesz w poniższym materiale.
- Użyj rolek po papierze do organizowania przewodów – każdy ma w domu szufladę lub pudło, w którym leżą poplątane na amen kable i przewody wymieszane ze starymi słuchawkami i sprzętami. Aby znacznie poprawić komfort korzystania z nich, warto je zorganizować za pomocą papierowych rolek po papierze toaletowym lub ręczniku papierowym. Nie dość, że przewody będą dzięki temu odseparowane, to po otworzeniu szuflady łatwo je zidentyfikujesz i nie będziesz musiał ich rozplątywać.
- Głośnik bez prądu – jeśli nie masz żadnego głośnika przenośnego, a chcesz nieco wzmocnić brzmienie głośników w telefonu, możesz wykorzystać prosty lifehack wykorzystujący prawa fizyki. Włóż smartfona do wazonu lub dużej miski, a od razu poczujesz przypływ mocy. Oczywiście, dźwięk będzie nieco zniekształcony, ale wiele razy patent ten pomógł mi ulepszyć głośność muzyki z telefonu na wyjeździe.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Gra.pl codziennie. Obserwuj Gra.pl!
Zobacz też:
Zakaz smartfonów w szkołach? 67% Polaków mówi "tak"!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?