MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Korwin-Mikke uniknie kary za przekroczenie prędkości. Wykroczenie się przedawniło

Karolina Wojna
6 września 2014 r. Fotoradar straży miejskiej zarejestrował bmw Janusza Korwina-Mikkego, które al. Piłsudskiego pędziło 82 km/godz
6 września 2014 r. Fotoradar straży miejskiej zarejestrował bmw Janusza Korwina-Mikkego, które al. Piłsudskiego pędziło 82 km/godz Bartek Syta / archiwum Polska Press
Parlament Europejski uchylił immunitet Januszowi Korwin-Mikkemu. Kary za przekroczenie prędkości w Piotr-kowie jednak nie będzie

Janusz Korwin-Mikke przekroczył prędkość w Piotrkowie, co uchwycił fotoradar straży miejskiej. We wtorek, 8 września, w związku z wnioskiem Prokuratury Generalnej, Parlament Europejski uchylił europosłowi immunitet, ale wygląda na to, że kary za piratowanie po centrum Piotrkowa nie będzie. Wykroczenie się przedawniło.

Europoseł przekroczył prędkość w Piotrkowie o 30 km/godz. - doszło do tego 6 września 2014 r. Fotoradar straży miejskiej zarejestrował bmw Janusza Korwina-Mikkego, które al. Piłsudskiego pędziło 82 km/godz. (dozwolone 50 km/godz.).

Jak przypomina Jacek Hofman, komendant straży miejskiej w Piotrkowie, karalność wykroczenia, jakim jest przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, przedawnia się rok po zdarzeniu. - Jeżeli w tym czasie nie zostało wszczęte postępowanie sądowe - dodaje.

W przypadku europosła nie zostało wszczęte, bo piotrkowska straż miejska przez wiele miesięcy bezskutecznie próbowała się z nim skontaktować.

Najpierw z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców strażnicy potwierdzili, że bmw należy do europosła. Wysłali mu pismo, by wskazał osobę, która siedziała za kierownicą. Korespondencji nikt nie podjął. Strażnicy poprosili o pomoc kolegów w Józefowie, ale im też nie udało się doręczyć wniosku. O to samo poprosili więc policję w Otwocku - też bez efektu.

W tej sytuacji, wystąpili do starostwa o urzędowe zdjęcie Korwin-Mikkego. Na jego podstawie ustalili ponad wszelką wątpliwość, że za kierownicą siedzi europoseł. 9 marca tego roku, za pośrednictwem Prokuratury Generalnej, straż wystąpiła do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego o zgodę na pociągnięcie europosła do odpowiedzialności.

Teraz, jak przypuszcza komendant, sprawa zostanie po prostu zamknięta - piotrkowska straż miejska czeka jednak na oficjalne pismo z Parlamentu Europejskiego o uchyleniu immunitetu posłowi.

- Na kilka tysięcy spraw mieliśmy może kilka tak zakończonych - przyznaje Jacek Hofman.

Zobacz też:

"Ein Reich, ein Volk, ein Ticket." Janusz Korwin-Mikke "zamawia piwo" w PE. Źródło: X-news

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Korwin-Mikke uniknie kary za przekroczenie prędkości. Wykroczenie się przedawniło - Dziennik Łódzki

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny