Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Białymstoku. Siłownie mają plan. Dezynfekcja maszyn i mierzenie temperatury. "Nie zamykamy się"

Izabela Filińska
Izabela Filińska
Płyny do dezynfekcji rozstawione są w całej siłowni RIO Wellness - Pan i Pani Fit na Antoniuku.
Płyny do dezynfekcji rozstawione są w całej siłowni RIO Wellness - Pan i Pani Fit na Antoniuku. IF
Telefony na białostockich siłowniach nie milkną. Ludzie chcą wiedzieć czy zostaną zamknięte. Pracownicy informują, że nie ma powodu do obaw. Zastosowano odpowiednie środki ochronne.

- Nie ma powodów do obaw. Siłownia będzie otwarta jak zawsze. Wprowadziliśmy wzmożone środki ostrożności. Każdej osobie przed wejściem na siłownie mierzona jest temperatura. Dotyczy to też trenerów i pracowników - informuje Wiktoria Jaromińska, pracownik recepcji RIO Welness - Pan i Pani Fit.

Gdy ktoś będzie miał podwyższoną temperaturę ciała nie może skorzystać z siłowni. Takiej osobie pracownicy zalecają pozostanie w domu i stałe kontrolowanie stanu zdrowia. Taka procedura obowiązuje we wszystkich siłowniach sieci. Jest ich w sumie trzy.

Środki ostrożności stosowane są również w innych siłowniach w mieście. Sprawdziliśmy w sumie osiem fitness klubów.

W kilku siłowniach do tej pory nie zauważono znacznego zmniejszenia liczby klientów. Jak twierdzi koordynatorka siłowni Maniac Gym - Katarzyna Żochowska - jedynie mniej osób decyduje się na udział w zajęciach grupowych.

Te zdjęcia przystojniaków z białostockich siłowni i klubów fitness przyprawią wszystkie kobiety o szybsze bicie serca! Zobacz najprzystojniejszych sportowców w naszym regionie.

Oni odwiedzają białostockie siłownie. Zobacz największe CIACHA

W siłowni Atleta przy ul. Bartosza Głowackiego 14 zmienił się sposób prowadzenia zajęć. Zmniejszono limit miejsc.

- Wcześniej na zajęciach mogło być maksymalnie 15 osób. W obecnej sytuacji zmniejszyliśmy tę liczbę do 6-7 osób - mówi Jacek Bonus menadżer.

Właściciele siłowni chcą też zmienić inne zasady. - Na przykład wprowadzić darmowe zawieszanie karnetów - dodaje menadżer klubu Atleta. Do tej pory były limity na takie zawieszenia, teraz mają przestać obowiązywać.

Zobacz koniecznie: Koronawirus. Więcej mszy świętych, ale zmniejszą liczbą wiernych. Nie tylko modlitwą Kościół broni się przed zarazą

Na siłowniach jeszcze częściej przecierane są wszystkie sprzęty, klamki. Wszędzie porozstawiane są płyny dezynfekujące, z których każdy może korzystać. Pracownicy przypominają też klientom, aby czyścili rączki maszyn po ich użyciu, a także często myli ręce.

W RIO Welness - Pan i Pani Fit na Antoniuku klienci mogą nałożyć jednorazowe rękawiczki. Z czego ludzie chętnie korzystają, co potwierdza pracownik recepcji. W siłowni Calypso pracownicy recepcji również noszą rękawiczki.

Zobacz:Koronawirus w Białymstoku i woj. podlaskim - RAPORT. Już 355 osób pod nadzorem w Podlaskiem! 47 przypadków zakażenia w Polsce

W McFicie też wprowadzono reżim dezynfekcyjny. Pracownicy uczulają klientów, by czyścili sprzęt i częściej myli ręce. Zajęcia grupowe odbywają się tak, jak zwykle.

Żadna z białostockich siłowni, do których dzwoniliśmy nie zamierza zamykać swoich drzwi. Chyba, że takie decyzje zostaną narzucone przez rząd.

Tu oglądasz: Prof. Robert Flisiak: Trzeba się szczepić przeciwko grypie, a nie bać się koronawirusa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny