MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w BIałymstoku. Akcja Caritas: Kromka chleba dla sąsiada. Pomagajmy seniorom

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Seniorzy są grupą społeczną szczególnie zagrożoną w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jednym z problemów, z jakimi muszą się mierzyć, są trudności w zaopatrzeniu, zwłaszcza w żywność. Caritas apeluje o włączenie się do akcji „Kromka chleba dla sąsiada”, która pozwoli na objęcie pomocą żywnościową jak największej liczby potrzebujących. Szczególnie chodzi o wsparcie osób w podeszłym wieku i pomoc sąsiedzką.

W ostatnich dniach, ze względu na zagrożenie koronawirusem i zalecenia dotyczące zasad bezpieczeństwa, Caritas odwołuje zbiórkę żywności "Tak. Pomagam!" zaplanowaną na 20 i 21 marca. Na trudności napotyka także przekazywanie żywności potrzebującym, które dotychczas prowadziły parafie.

- Liczni seniorzy, a także inni potrzebujący, korzystali z pomocy żywnościowej organizowanej przez Caritas. Jednak zbiórki żywności i odbiór tej pomocy w powszechnie dostępnych punktach, są dziś utrudnione. Dlatego Caritas zachęca do finansowego wspierania akcji zakupu i dystrybucji żywności, które wspomogą głównie seniorów. W nadzwyczajnych okolicznościach musimy szukać nowych, skutecznych rozwiązań. Nasz cel pozostaje niezmienny, a jest nim pomoc potrzebującym - wyjaśnia Małgorzata Jarosz-Jarszewska, koordynatorka programów pomocy żywnościowej w Caritas Polska.

Ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, zwraca uwagę na potrzebę objęcia opieką seniorów przez ich najbliższe otoczenie. Nie tylko rodzinę, ale także znajomych, sąsiadów.

- Ani koronawirus, ani żadne inne wyzwanie współczesności, nie zwalnia nas od solidarności i odpowiedzialności za tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Seniorzy, szczególnie chronieni w obliczu zagrożenia koronawirusem, wymagają teraz dodatkowego wsparcia. Caritas apeluje o sąsiedzką troskę i pomoc seniorom w zakupach. Osobom w podeszłym wieku zaleca się unikanie dużych skupisk ludzkich, w tym sklepów. Nasz gest będzie dla nich nieocenionym wsparciem - podkreśla ks. Iżycki.

Tu oglądasz: Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Kuriera Porannego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny