Nasza Loteria

Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie - RAPORT 07.05.2020- 10.05.2020

Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz
Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie - RAPORT 07.05.2020- 10.05.2020
Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie - RAPORT 07.05.2020- 10.05.2020 Archiwum Polska Press
Mamy 384 przypadki choroby potwierdzonej testami w województwie podlaskim. W całym kraju zakażonych jest już 16 206 osób. 803 pacjentów zmarło. W Polsce trwa stan epidemii. Rząd zamknął granice, międzynarodowy transport lotniczy został wstrzymany. Zostały zamknięte restauracje, puby, bary, większość sklepów w galeriach handlowych, szkoły i uczelnie. Od czwartku - 16 kwietnia - obowiązuje noszenie maseczek w miejscach publicznych, ale 4 maja otworzyły się m. in. galerie handlowe. Śledź nasz raport dotyczący koronawirusa w Białymstoku, woj. podlaskim a także w Polsce i na świecie. Aktualizujemy go na bieżąco.

podlaskie
  • Zakażonych121 284
    + 489
  • Zmarło3 341
    + 0

16. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
  • Zakażonych:+33 480(4 886 154)
  • Zmarło:+33(105 194)
  • Szczepienia:+19 509(51 564 403)
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 10 MAJA 2020

17:45 Nie ma nowych zakażeń koronawirusem w Podlaskiem!

16:55 Od poniedziałku Ministerstwo Zdrowia uruchamia obowiązkowe testy dla osób przebywających na kwarantannie

W całej Polsce powstanie 145 mobilnych punktów badań. W województwie podlaskim będą one przy: Białostockim Centrum Onkologii, szpitalu wojewódzkim w Suwałkach, przy szpitalach powiatowych w Bielsku Podlaskim, Grajewie, Łapach, Siemiatyczach i Wysokiem Mazowieckiem.

15:34 W poniedziałek otwiera się Książnica Podlaska w Białymstoku

Jednak z powodu epidemii koronawirusa czytelnie pozostaną zamknięte

9:59 Nowy raport dotyczący zakażeń koronawirusem w Polsce

09:46 Blisko 80 studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zgłosiło chęć pracy w placówkach medycznych w ramach wolontariatu.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa szpitale mają problemy kadrowe. Studenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku licznie odpowiedzieli na apel Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, oraz Ministra Zdrowia skierowany do studentów kierunków medycznych, aby zgłaszali się do pracy w wolontariacie. Studenci 4-6 roku kierunku lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, jak również studenci ostatniego roku ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa i analityki medycznej, wyrazili chęć pracy w ramach wolontariatu w szpitalach oraz stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Pomagają w Uniwersyteckich Szpitalach Klinicznych, szpitalu MSWiA w Białymstoku, Białostockim Centrum Onkologii, oraz powiatowych Sanepidach.

07:21 Grupa fryzjerek i kosmetyczek na Malcie zebrała się, by wesprzeć walczących z epidemią w miejscowych szpitalach

W projekt "Beauty for heroes" zaangażowany jest Adrian Stankiewicz. Białostoczanin, który kilka lat temu wygrał prestiżowy konkurs dla najlepszych fryzjerów świata. Czytaj więcej: Akcja "Piękno dla Bohaterek". Białostoczanim mieszkający na Malcie w wyjątkowy sposób wspiera personel medyczny

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 9 MAJA 2020

20:11 Nie każdy musi nosić maseczkę

label Kto nie musi przestrzegać nakazu ministra zdrowia o zasłanianiu ust i nosa?

16 kwietnia 2020 roku wprowadzono nakaz zasłaniania ust i nosa w związku z epidemią koronawirusa. Usta i nos należy zasłonić maseczką, chustką, apaszką lub szalikiem. Nakaz ma chronić inne osoby przed ewentualnym zarażeniem koronawirusem przez osoby, które przechodzą COVID-19 bezobjawowo. Nie każdy jednak wie, że od tego obowiązku są odstępstwa. Kto i w jakich okolicznościach nie musi zasłaniać ust i nosa? Sprawdź >>>

Nie każdy musi nosić maseczkę. Kto nie musi przestrzegać nak...

Nieco gorzej jest w kraju. Oto najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia:

13:44 Kiedy koniec epidemii koronawirusa w Polsce?

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 8 MAJA 2020

10:15 Bez nowych zakażeń w Podlaskiem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 153 osobach zakażonych koronawirusem w kraju. Wśród nich nie ma osób z Podlaskiego. Zmarła kolejna osoba - to mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu. W kraju jest 15 200 przypadków Covid-19. Zmarło jak dotąd 756 osób. Te liczby na Podlasiu wynoszą odpowiednio 381 zakażonych i 7 zmarłych.

6:50 Mapa zakażeń w Podlaskiem

Najwięcej zakażonych koronawirusem w Podlaskiem jest w powiecie bielskim - 134 osoby. Setkę przekroczył jeszcze pow. białostocki i m. Białystok (102 przypadki). Łącznie na Covid-19 zapadło 381 osób, 7 marło, a 268 wyzdrowiało.

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 7 MAJA 2020

18:00 W Polsce zmarło już 755 osób

17:30 Z powodu koronawirusa zmarła kolejna osoba z regionu.

13:13 Prezydent Białegostoku: Na razie mamy Polskę bez żadnego trybu

Prezydent Tadeusz Truskolaski odniósł się podczas czwartkowej (7 maja) do szeregu pytań w sprawie wyborów prezydenckich. Komentując całe zamieszanie, stwierdził że odpowiada za nie Jarosław Kaczyński. Powiedział, że na razie mamy Polskę bez żadnego trybu (przywołując słynne wystąpienie w Sejmie, podczas którego lider PiS-u zabrał głos właśnie bez żadnego trybu - przyp. red.). Dodał, że jako miasto nie robi obecnie nic jeśli chodzi o organizację wyborów. Przypomniał, że komisje wyborcze zostały skompletowane w minimalnych wymaganych prawem składach, a władze miasta odmówiły - jak to ujął - wyłudzeniu przez Pocztę Polską danych osobowych mieszkańców. Stwierdził też, że wybory powinny być przeprowadzone w sposób równy, bezpośredni i tajny. Dodał, że ich forma nie może być wypracowana przez dwóch szeregowych posłów (czyli Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina), ale powinna być uzgodniona ze wszystkimi partiami, które mają swych przedstawicieli w Parlamencie. Według niego, jeśli wybory miałyby się odbyć w miesiącach, w których będzie to możliwe ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne obywateli, to powinny one mieć charakter mieszany. Czyli korespondencyjnie głosy mogliby odbywać np. osoby na kwarantannie, a pozostali mogliby głosować tradycyjnie w lokalach wyborczych. Inaczej może dojść do nadużyć na dużą skalę. Typu, że ktoś zagłosuje za osoby, które przebywają w danej chwili zagranicą.

12:45 Prezydent Białegostoku: Bikery najwcześniej w czerwcu, ale niekoniecznie na początku czerwca

Prezydent Tadeusz Truskolaski podczas konferencji we wtorek (5 maja) mówił, że nie jest wiadome, kiedy ruszy tegoroczny sezon rowerów miejskich, bo rząd jeszcze na to nie pozwolił. Jednak tego samego dnia popołudniu okazało się rząd zezwala od środy (6 maja) na uruchamianie rowerów miejskich. Prezydent stwierdził podczas czwartkowej (7 maja) konferencji, że takie informacje strona rządowa powinna podawać z odpowiednim wyprzedzeniem, a nie z dnia na dzień. Firmy, które udostępniają rowery miejskie powinny bowiem mieć czas na przygotowanie się do uruchomienia systemów. Poinformował też, że w Białymstoku system najprawdopodobniej ruszy w czerwcu, jednak niekoniecznie stanie się to na początku czerwca.

12:33 Miasto podaje listę przedszkoli niepublicznych, które od 6 maja zostały otwarte

Wiceprezydent Rafał Rudnicki podał podczas czwartkowej (7 maja) konferencji listę 15-tu przedszkoli niepublicznych, które z dniem 6 maja wznowiły działalność (oczywiście zachowując rządowe ograniczenia).

Te przedszkola to: Elastyczne Przedszkole przy WSE "Orzełek" (tutaj z zastrzeżeniem, że od 6 maja wracają 5-latki, a reszta dzieci - 25 maja), Przedszkole Klub Małych Odkrywców, Przedszkole Nasze Szkraby II, Przedszkole Akademia Zdrowego Uśmiechu, Przedszkole Samo Dobro, Przedszkole Terapeutyczne "Przyjazny Domek", Ośrodek Szkolno-Terapeutyczno-Opiekuńczy dla dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu w przedszkolu nr 4, Przedszkole Dwujęzyczne Polsko-Angielskie im. Piotrusia Pana, Przedszkole Angielskojęzyczne Rainbow Pre-school, Przedszkole Elfy, Przedszkole Norlandia, Przedszkole Integracyjne Kraina Montessori, Dobre Przedszkole, Przedszkole Happy Kids, Punkt Przedszkolny Puszczyk.
Jednocześnie wiceprezydent zapewnił, że miejska subwencja dla tych placówek niepublicznych, które nie są jeszcze otwarte jest wypłacana w całości.

12:15 W Podlaskiem w kwarantannie jest 1791 osób

12:07 Miejskie boiska otwarte, place zabaw i siłownie zewnętrzne - nadal nie

Białostocki magistrat już w poniedziałek (4 maja) otworzyły ponad 70 boisk - m.in. przyszkolnych i orlików. Podczas czwartkowej (7 maja) konferencji władz, jeden z mieszkańców zapytał kiedy zostaną otwarte również place zabaw, siłownie pod chmurką i obiekty do street workingu. Władze miasta odpowiedziały, że na razie nie wiadomo. Rząd jeszcze bowiem nie dopuścił do otwarcia wymienionych obiektów. Natomiast jeśli chodzi o udostępnione od poniedziałku boiska to rząd na to pozwolił, ale z zastrzeżeniami. Między innymi takimi, że na boisku może przebywać maksymalnie sześć osób.

10:10 Kolejne cztery zgony w Polsce

158 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia w Polsce. Zmarło już 737 osób

10:05 Nowy przypadek zakażenia w Podlaskiem

09:35 Dziś o godz. 11 Tadeusz Truskolaski, prezydent miasta w konferencji online opowie o stanie walki z pandemią koronawirusa w Polsce

O godz. 11 w Centrum Aktywności Społecznej odbędzie się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, dotycząca kolejnych działań związanych z sytuacją epidemiologiczną. Miasto udostępni streaming w mediach społecznościowych, m.in. na profilu miejskim na Facebooku (https://www.facebook.com/Wschodzacy.Bialystok).

09:00 4 862 osoby wyzdrowiały w Polsce z koronawirusa

07:30 Podlascy policjanci sprawdzili 6 maja ponad 1800 osób w kwarantannie

Jedna osoba jej nie przestrzegała

06:45 Straż miejska w Białymstoku interweniowała 36. razy 6 maja

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kolejna dawka szczepionki już dostępna!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny