Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie - RAPORT 03.04.2020 - 05.04.2020

(red.)
Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie - RAPORT. Nowe przypadki zakażeń w regionie. W kraju już 98 ofiar. 03.04.2020 - 05.04.2020
Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie - RAPORT. Nowe przypadki zakażeń w regionie. W kraju już 98 ofiar. 03.04.2020 - 05.04.2020 Archiwum
Mamy już 97 przypadków choroby potwierdzonej testami w województwie podlaskim. Jest też pierwsza ofiara koronawirusa w Podlaskiem. W całym kraju zakażonych jest już 4201 osób (w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 99 nowych przypadkach), kilka w stanie ciężkim. 98 pacjentów zmarło. W Polsce trwa stan epidemii. Rząd zamknął granice, międzynarodowy transport lotniczy został wstrzymany. Zostały zamknięte restauracje, puby, bary, większość sklepów w galeriach handlowych, szkoły i uczelnie. Szkoły będą zamknięte co najmniej do Wielkanocy. Prezydent Białegostoku odwołał wszystkie imprezy kulturalne. Zamknął też m.in. baseny, a komunikacja jeździ jak w soboty. Śledź nasz raport dotyczący koronawirusa w Białymstoku, woj. podlaskim a także w Polsce i na świecie. Aktualizujemy go na bieżąco.

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 5 KWIETNIA 2020

21:05 Diagnostyka przebadanych próbek pod kątem koronawirusa w woj. podlaskim

19:02 Raport o koronawirusie w woj. podlaskim

Dobre informacje - do tej pory w naszym województwie wyzdrowiało 5 osób. To: starsza kobieta i starszy mężczyzna z Łomży, młoda kobieta, młody mężczyzna i dziecko z powiatu białostockiego.

18:25 Podlaski Urząd Wojewódzki podało więcej informacji dot. zmarłego pacjenta z powodu koronawirusa

Starszy mężczyzna z Białegostoku był 32 pacjentem na Podlasiu. Był jedyną osobą z Białegostoku, ktora była hospitalizowana w Łomży. Zakażenie koronawirusem zostało zdiagnozowane w poniedziałek 30 marca.

17:45 Pierwsza ofiara śmiertelna z powodu koronawirusa w Podlaskiem

17:40 Osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

17:30 Ministerstwo Zdrowia informuje jak powinniśmy zachować się kiedy chcemy zostać w domu z powodu infekcji

15:20 Do magazynów Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego dotarł kolejny transport środków ochrony osobistej z Agencji Rezerw Materiałowych

Rękawiczki, maseczki, gogle, kombinezony ochronne jutro trafią do jednostek medycznych w całym województwie

14:30 Ministerstwo Zdrowia oraz Podlaski Urząd Wojewódzki przypomina o obecnych zasadach bezpieczeństwa podczas epidemii

13:05

W ciągu doby wykonano ponad 7,8 tys. testów na koronawirusa - informuje Ministerstwo Zdrowia.

11:30

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku uruchomił w tym tygodniu drugie w mieście i województwie laboratorium diagnostyczne, w którym są wykonywane tzw. testy na koronawirusa. Oprócz standardowych badań naukowcy z Białegostoku chcą też korzystać z najnowocześniejszych metod, które dopiero pojawiły się na rynku amerykańskim. Więcej: Laboratorium UMB będzie badać nawet tysiąc próbek dziennie. Podlascy naukowcy rozpoczynają również badania nad koronawirusem (ZDJĘCIA)

10:00 Nie ma nowych zakażeń koronawirusem w Podlaskiem!

W najnowszym raporcie opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia w niedzielę rano nie ma mowy o nowych przypadkach zakażeń w Podlaskiem. Są za to nowe zachorowania w kraju - jest 207 kolejnych przypadków potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów. Zmarło też pięć kolejnych osób. Najnowszy bilans to 3834 zakażone osoby i 84 zmarłe z powodu COVID-19.

9:15 Komunikat Ministerstwa Zdrowia będzie o godz. 10

Ministerstwo Zdrowia będzie podawać najnowsze dane o rozprzestrzenianiu się koronawirusa dwa razy na dobę. Tak wynika z najnowszego komunikatu.

8:20

6 przypadków opuszczenia miejsc kwarantanny ujawnili wczoraj policjanci sprawdzając ponad 4100 osób w naszym województwie. Mundurowi dostali 126 zgłoszeń o łamaniach przepisów dotyczących przemieszczania się i gromadzenia. 47 interwencji zakończyło ie nałożeniem mandatów karnych, w 6 przypadkach wszczęto czynności wyjaśniające, kolejne 24 przypadki zakończyły się pouczeniami. 49 zgłoszeń nie potwierdzono.

7:40 Dziś Niedziela Palmowa. Preludium do Wielkiego Tygodnia

Ministerstwo Zdrowia przypomina:

Bo można ten czas przeżyć także online

7:30 Tylko dwa raporty Ministerstwa Zdrowia w sobotę

Od wczoraj, od godziny 17.33 Ministerstwo Zdrowia nie opublikowało nowych danych o liczbie zakażonych. W sobotę MZ informowało jedynie dwa razy o sumie nowych przypadków. Wieczornego raportu nie było. W sobotę zachorowały 244 osoby, a 8 zmarło. W sumie w Polsce chorych jest 3627 osób, a 79 zmarło.

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 4 KWIETNIA 2020

18:30 Podlaski Urzad Wojewódzki prezentuje raport o koronawirusie w woj. podlaskim

17:30 Osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

16:30 Ministerstwo Zdrowia pokazuje, jak nauczyć malucha najważniejszych zasad ochrony w czasie epidemii

15:43 Orzeczenia lekarskie w okresie epidemii zachowują ważność - informuje białostocki oddział ZUS

Wszyscy renciści, a także pobierający świadczenie uzupełniający dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, osoby na świadczeniach rehabilitacyjnych, którzy złożyły wniosek o wypłatę na dalszy okres, mogą być spokojne. Ważność wszystkich orzeczeń została przedłużona - poinformowała Katarzyna Krupicka.
Dodaje, że orzeczenie wydane przez lekarza orzecznika albo komisję lekarską o niezdolności do pracy lub niezdolności do samodzielnej egzystencji, którego termin upływa w okresie epidemii, zachowuje ważność przez następne trzy miesiące.

15:31 Prezes PKS NOVA zawiesza niektóre połączenia autobusowe

Andrzej Mioduszewski przesłał do nas oświadczenie. "Od 1 kwietnia br., z uwagi na kolejne ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, byliśmy zmuszeni do zawieszenia części połączeń, pozostawiając tylko te pozwalające na dojazd mieszkańcom województwa do miejsc pracy, szpitali, jak również powrót do domów. O decyzji spółki zostały poinformowane wszystkie samorządy, na których terenie były realizowane przewozy".
Prosi też samorządy o zgłaszanie uwag. Deklaruje, że tam gdzie będzie to możliwe kursy będą uruchamiane.

Inormacja o wszystkich dostępnych kursach od 1 kwietnia 2020 roku DNI POWSZEDNIE

Inormacja o wszystkich dostępnych kursach od 1 kwietnia 2020 roku SOBOTA

Inormacja o wszystkich dostępnych kursach od 1 kwietnia 2020 roku NIEDZIELA

14:50 Utworzonych zostanie 6 grup produkcyjnych, w których będzie skupionych ponad 100 szwalni. Miesięczny wolumen będzie wynosił blisko 40 mln maseczek niemedycznych

14:41 W woj. podlaskim powstają pierwsze izolatoria. Są tworzone przy dwóch szpitalach wskazanych przez wojewodę podlaskiego

13:30 Raport pobranych próbek w Podlaskiem

12:37 Kolejne przypadki nieprzestrzegania kwarantanny w województwie

11:40 Najnowszy raport o sytuacji związanej z koronawirusem w Podlaskiem

W opublikowanym dziś rano raporcie dot. naszego województwa wynika, że zakażone są 74 osoby. 30 jest hospitalizowanych, 5507 przebywa w kwarantannie, a 288 objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

10:10 Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. W najnowszym raporcie nie ma pacjentów z Podlaskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 120 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Tym razem w raporcie nie było zakażonych z Podlasia. Są natomiast dwie kolejne ofiary COVID-19 w kraju. W sumie zmarły już 73 osoby.

9:55 Dzienny raport Ministerstwa Zdrowia na temat aktualnej sytuacji związanej z koronawirusem w Polsce

116 osób wyzdrowiało, 2303 jest hospitalizowanych, ponad 160 tys, objętych kwarantanną i ponad 41 tys. objętych nadzorem epidemiologicznym.

9:00 Nowe zasady pochówku zmarłych na koronawirusa

Nowe zasady wprowadził Minister Zdrowia. Obowiązują od dziś. Rekomenduje się unikać ubierania zwłok do pochówku oraz okazywania zwłok. Więcej: Minister zdrowia wydał rozporządzenie określające zasady pochówku zmarłych na koronawirusa. "Unikać ubierania zwłok do pochówku"

7:30 Profesor Flisiak: Proszę o wsparcie mieszkańców Podlasia

Co się dzieje na głównej linii frontu walki z koronawirusem? Opowiada prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologicznego i kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii UM w Białymstoku. Więcej: Prof. Robert Flisiak: Proszę o wsparcie mieszkańców Podlasia. Klinika i inne oddziały zakaźne są w ogromnej potrzebie (ZDJĘCIA)

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 3 KWIETNIA 2020

22:55 Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia mówią o 7 nowych przypadkach w Podlaskiem

Zakażone są dwie osoby z Białegostoku, trzy z powiatu bielskiego, jedna z pow. łomżyńskiego i jedna z pow. wysokomazowieckiego.

W całym kraju zakażone są 3383 osoby. Jest sześć kolejnych zgonów, co daje liczbę 71 ofiar koronawirusa w kraju jak do tej pory.

22:25 Starosta wysokomazowiecki poinformował o pierwszym przypadku koronawirusa na terenie tamtejszego powiatu

Bogdan Zieliński, starosta wysokomazowiecki poinformował wieczorem na FB o zakażonym mieszkańcu gminy Ciechanowiec.

Wcześniej Pan Zieliński uspokajał na temat stwierdzonego przypadku koronawirusa u osoby z gminy Czyżew, na co dzień, mieszkającej jednak w Warszawie

19:20 Podlaskie statystyki COVID-19 na dzień 3 kwietnia 2020

W woj. podlaskim zakażonych koronawirusem jest 67 osób. Hospitalizowanych z powodu podejrzenia COVID-19 jest 25 osób. 5641 przebywa w kwarantannie, a 339 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym. Jak dotychczas przebadano 1931 próbek, z czego 1864 dało wynik negatywny, a 67 pozytywny.

17:32 Osiem nowych przypadków koronawirusa w Podlaskiem

Po godz. 17 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ośmiu nowych przypadkach zakażeń w Podlaskiem.

W całym kraju zakażonych jest już 3266 osób. Jest sześć kolejnych zgonów, co oznacza, że z powodu COVID-19 zmarło już 65 osób.

17:15 Zakaz wstępu do lasów na terenie całego kraju

Na polecenie dyrektora generalnego Lasów Państwowych wprowadzono zakaz wstępu do lasów. Obowiązywać będzie tymczasowo do 11 kwietnia. Czytaj więcej: Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasów na terenie całego kraju [ZDJĘCIA]

15:45 Lidl w Białymstoku będzie czyny całą dobę

W związku z zaostrzeniem przepisów dot. handlu (przebywania w sklepie ograniczonej liczby osób) sieć Lidl wydłuża pracę sklepów. W Białymstoku jedna placówka będzie czynny całą dobę. Czytaj więcej: Białystok. Lidl uruchamia całodobowe sklepy przed świętami. To odpowiedź sieci na ograniczenia w handlu związane z pandemią koronawirusa

14:20 Pierwsza osoba w Podlaskiem wyzdrowiała

Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował dziś o pierwszej osobie w naszym regionie, która wyzdrowiała z choroby COVID-19.

Prawdopodobnie chodzi o pacjenta zero, który od kilku dni nie przejawiał oznak choroby. Czytaj więcej: Podlaski "pacjent zero" zakażony koronawirusem jest już w domu. Jego stan jest dobry (zdjęcia)

10:55 Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w kraju

Mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 125 osób z woj. śląskiego,
 • 19 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 11 osób z woj. opolskiego,
 • 10 osób z woj. wielkopolskiego,
 • 10 osób z woj. podkarpackiego,
 • 9 osób z woj. świętokrzyskiego,
 • 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
 • 5 osób z woj. małopolskiego,
 • 5 osób z woj. lubelskiego,
 • 3 osób z woj. pomorskiego oraz
 • 1 osoby z woj. lubuskiego

Zmarły też dwie kolejne osoby. Są to: 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące.

6:16 Trzech osób podlascy policjanci nie zastali podczas kwarantanny, dali 9 mandatów

Minionej doby podlascy policjanci sprawdzili 4 567 osób odbywających kwarantannę domową. W 3 przypadkach - w powiecie suwalskim osób odbywajacych kwarantanny nie było w miejscu zamieszkania. W związku z tym policjanci prowadzą czynności wyjaśniające.
W związku z łamaniem zakazów m.in. przemieszczania się osob, w transporcie publicznym oraz gromadzenia sie osob zgłoszono w sumie 49 interwencji z czego 29 nie zostało potwierdzonych, nałożono 9 mandatow karnych, zastosowano 9 pouczen, a także w dwóch sprawach prowadzone są czynnosci.

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 2 KWIETNIA 2020

21.20 Cztery nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Podlaskiem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o czterech kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem w Podlaskiem (łącznie to 59 osób). W całym kraju choruje już 2946 osób. Są kolejne ofiary śmiertelne. NA COVID-19 zmarło już 57 osób.

20:25 Koronawirus na świecie w liczbach

Na świecie odnotowano już ponad milion przypadków koronawirusa - podaje Worldometers.info. Do tej pory na całym świecie z powodu koronawirusa zmarło ponad 50 tys. osób - informuje amerykański Uniwersytet Hopkinsa.

17.45 Znamy szczegóły dot. osób z woj. podlaskiego u których stwierdzono w czwartek koronawirusa

Wśród osób, u których potwierdzono 2 kwietnia koronawirusa są trzy z Łomży (dziecko, nastolatek i starszy mężczyzna), kobieta z pow. łomżyńskiego, dwóch mężczyzn z pow. siemiatyckiego oraz mężczyźni z pow. bielskiego i białostockiego.

16:35 Nowe zakażenia w woj. podlaskim

Jest osiem nowych zakażeń w woj. podlaskim poinformowało w najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. To oznacza, że w naszym regionie zachorowało już 55 osób. W całym kraju jest już zarażonych 2692 osób. Rośnie liczba ofiar. Zmarło z powodu koronawirusa już 51 osób.

12:30 Ministerstwo Zdrowia informuje, że w ciągu ostatniej doby wykonano w Polsce pond 5300 testów

11:15 Miasto obniża czynsze dla przedsiębiorców wynajmujących lokale ZMK i KTBS

Chodzi o obniżkę do wysokości kosztów eksploatacyjnych w przypadku całkowitego zawieszenia działalności przez pełny miesiąc. W przypadku częściowego zawieszenia działalności obniżka czynszu jest proporcjonalna do poniesionych strat.

11:15 Dwie kolejne ofiary koronowirusa w Polsce. Już 45 osób zmarło

10:12 Podlascy policjanci karzą za łamanie zakazów

Chodzi m.in. o przemieszczanie się osób, także w transporcie publicznym oraz gromadzenia się osób. Zgłoszono w sumie 36 interwencji z czego 24 nie zostały potwierdzone. Podlascy policjanci nałożyli 3 mandaty karne, zastosowano 5 pouczeń, a także w 4 sprawach prowadzone są czynności.

9:30 Dzienny raport MInisterstwa Zdrowia o koronawirusie

6:14 9 przypadków łamania kwarantanny na Podlasiu

Minionej doby podlascy policjanci sprawdzili 4 687 osób odbywających kwarantannę domową. W 9 przypadkach: 5 na terenie powiatu suwalskiego, po 1 z powiatów: siemiatyckiego, łomżyńskiego, hajnowskiego i Bielska Podlaskiego osób odbywajacych kwarantanny nie było w miejscu zamieszkania. W związku z tym policjanci prowadzą czynności wyjaśniające.

ARCHIWUM RAPORTU Z WOJ. PODLASKIEGO Z POPRZEDNICH DNI: Nowe przypadki zakażeń w regionie. W kraju już 57 ofiar. 30.03.2020 - 02.04.2020

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie