0

0 1 połowa

• Koniec spotkania! Bartoszek uśmiechnięty. To już pod jego wodzą drużyna przełamała się. [

• Korona potrafi oddalić zagrożenie. Zostały maksymalnie dwie minuty.

• Minęła pierwsza z pięciu doliczonych minut. Jeżeli Korona utrzyma wynik to przerwie passę pięciu meczów bez wygranej (trzy porażki, dwa remisy).

• Na ostatnie minuty wchodzi Lisowski. Zmienił oklaskiwanego Forsella.

• Malarz piąstkuje futbolówkę po uderzeniu Forsella z rzutu wolnego.

• Jęk zawodu w sektorze gości. Po rożnym wyskoczył Corral. Uderzył jednak niecelnie.

• Fatalny strzał! Jest jednak rzut rożny, bo piłka trafiła przeciwnika.

• Szansa dla ŁKS-u. Jest rzut wolny z bliskiej odległości.

• Piłka wędruje do rąk Kozioła. Zanosi się na jego dziewiąte czyste konto.

• Ludzie złoci! Zalazar MARNUJE najlepszą akcję z gry. Dostał prezent w polu karnym, a uderzył obok bramki.

• Ponownie Kiełb zagrywa za mocno.

• Kiełb chyba dośrodkowywał. W każdym razie piłka spadła na siatkę za bramką. Wznawia Malarz.

• Corral w miejsce Trąbki.

• Kiełb za mocno wypuścił Pućkę. Piłka wyjechała za linię końcową.

• Seria kornerów dla Korony zakończona wybiciem piłki na jej połowę.

• Niecelne uderzenie Forsella. Był jednak rykoszet, więc za chwilę Korona wykona rożnego.

• Kiełb na boisku. Dostał gorące powitanie. Zmienił Radina.

• JAK TO NIE WPADŁO?! Ratajczyk obok bramki z kilku metrów. Kozioł tylko odprowadzał piłkę wzrokiem.

• Pirulo uderzył w zewnętrzną część bocznej siatki.

• Malarz czyni cuda! Kolejna ważna interwencja. Tym razem po kornerze.

• Groźnie! Forsell z wolnego, ale broni Malarz. Do piłki dopada Radin i ponownie górą bramkarz ŁKS.

• Tzimopoulos z żółtą kartką. Zasłużył sobie na nią.

• Pirulo w mur. Ucierpiał Szymusik, który dostał piłką w głowę.

• Okazja na wyrównanie. ŁKS ma rzut wolny. Jest to okolica 20 metra.

• Zalazar uderza, ale zostaje zablokowany. Chyba lepszym rozwiązaniem było odegranie do wbiegającego w pole karne kolegi.

• Sekulski wszedł za Wróbla.

• W miejsce Domingueza pojawił się Pirulo.

• Korona wyraźnie pobudzona. Ożywili się też jej kibice. Doping zdecydowanie lepszy niż przed przerwą.

• Uwaga! Blisko gola na 2:0. Forsell uderza, ale bez powodzenia.

• ... i GOOOOOOOOOOOOOOOL! Kovacević nie myli się z jedenastego metra. Korona prowadzi i ma tyle samo trafień co Gytkjaer. To jej pierwszy celny strzał w meczu.

• I jeszcze żółta kartka dla Morosa Gracii. Do piłki podchodzi Kovacević...

• RZUT KARNY DLA KORONY KIELCE!

• Czy aby Koronie nie należał się rzut karny? Mamy analizę VAR po zagraniu Morosa Gracii...

• ŁKS zaczyna się spieszyć. Uderzenie Domingueza jednak niecelne. Hiszpan probówał technicznego strzału zza szesnastki.

• Gramy dalej. Wznowili goście. Nie dostrzegamy kolejnych zmian w składach.

• 6 strzałów w pierwszej połowie. Tylko ŁKS oddał 1 celny! (Korona 1 w ogóle)

• Sędzia kończy połowę. Kibice żegnają piłkarzy gwizdami. Cóż, nie mamy przynajmniej wątpliwości, że grają dwie najsłabsze drużyny.

• Element humorystyczny :) Dwójkowe rozegranie wolnego. Jeden z piłkarzy ŁKS chyba specjalnie się poślizgnął, by zmylić rywali z muru. Akcja kończy się wprowadzenie piłki do pola karnego i niecelnym uderzeniem.

• Sędzia doliczył dwie minuty. Ostatnia okazja dla ŁKS? Będzie rzut wolny.

• Wróbel traci piłkę w środku pola. Chciał ją odegrać do kolegi, ale ostatecznie wybił na aut.

• Dominguez kopnął celnie, ale do rąk Kozioła.

• Dominguez trafił w rywala z muru - w Gnjaticia. Bolesny "strzał"...

• Po kornerze piłka nadal w posiadaniu ŁKS-u. Tym razem będzie rzut wolny. Odległość? Około 20-25 metrów.

• Pierwszy rzut rożny dla ŁKS-u.

• Trwa okres nudnej młócki. Guima dla przykładu kopnął piłkę w aut, mimo że nie był atakowany przez rywala. Brakuje dokładności.

• Mamy potwierdzenie zmiany. Zalazar za Cecaricia.

• Meczu nie dokończy Cecarić. Jest kontuzjowany.

• Złe dogranie Cecaricia w pole bramkowe. Futbolówka zatrzymała się na pierwszym stoperze.

• Posiadanie piłki po stronie ŁKS-u. W natarcu jednak Korona. Bardzo aktywny jest Cecarić.

• Przeciągnięte dośrodkowanie ze strony Spychały. Widowni się to nie spodobało.

• Zablokowany Cecarić. Ten strzał i tak nie zaskoczyłby pewnie Malarza, ponieważ był słaby.

• Beniaminek próbuje ataku pozycyjnego.

• Brak zagrożenia po kornerze. ŁKS próbował wyjść z kontrą. Na środku boiska akcję przerywa wślizgiem Gnjatić.

• Cecarić wywalczył rzut rożny. Nie jest to zamknięty mecz. Obie strony chcą grać w piłkę.

• Na trybunach prezes Korony Krzysztof Zając ogląda mecz w towarzystwie byłego selekcjonera Pawła Janasa.

• Dąbrowski wybija piłkę na aut. Do kontry zabierał się Cecarić.

• Trybuny skandują nazwisko Macieja Bartoszka.

• Ostatni w obronie Kovacević uprzedza rozpędzonego Wróbla. Piłka wróciła na połowę ŁKS.

• Pierwszy gwizdek w meczu. Od środka zaczęli gospodarze. W sektorze gości kilkuset kibiców. Wywiesili flagę "Rycerze Wiosny".

• Trwa przywitanie kapitanów. Po stronie Korony to Kovacević, a w ŁKS Malarz.

• Drużyny zakończyły rozgrzewkę. Za chwilę powrócą z szatni. Zawody poprowadzi Daniel Stefański z Bydgoszczy.

• W składzie Korony dwie zmiany. Grają Tzimopoulos i wracający po pauzie Kovacević. Nie ma natomiast Marqueza i Pacindy.

• W zeszłej kolejce ŁKS pokonał Zagłębie Lubin (3:2), a Korona przegrała ze Śląskiem Wrocław (1:2). Posadą tę porażkę przypłacił Mirosław Smyła.

• Mimo wielu przypadków koronawirusa w Polsce mecz w Kielcach odbędzie się jeszcze z udziałem kibiców. Kto wie czy to nie ostatnia taka okazja w marcu, by obejrzeć ligowców prosto ze stadionu. Wojewodowie rozważają bowiem zamknięcie obiektów dla publiczności.

• To spotkanie drużyny przedostatniej z ostatnią. Korona strzela najmniej goli w lidze (14!). Więcej od niej ma... Christian Gytkjaer z Lecha Poznań, a tyle samo przebywający już w USA Jarosław Niezgoda. Z kolei ŁKS ma najwięcej straconych bramek - aż 43.

• Za kwadrans rozpoczęcie meczu w Kielcach. Na ławkę trenerską Korony wraca dziś Maciej Bartoszek. Jego misja brzmi: uratować ekstraklasę.