Konrad Piekarski najlepszy wśród juniorów. Grand Prix "Cleaner Junior Tour 2010".

Paweł Trochim [email protected] tel. 85 711 22 87
Juniorzy Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka (od lewej) Piotr Giedyk, Lech Piekarski (trener), Konrad Piekarski, Dawid Kieda, Szymon Bakunowicz. Fot. Archiwum
Konrad Piekarski po raz kolejny pokazał, że jest najlepszym juniorem w Polsce. W Grand Prix "Cleaner Junior Tour 2010" nie miał sobie równych.

Znakomicie wypadł także 12-letni Piotr Giedyk, który uplasował się na dziewiątym miejscu.

W pierwszym w tym roku turnieju z cyklu Grand Prix Juniorów "Cleaner Junior Tour 2010" który został rozegrany w Łodzi, w klubie Frame, wystartowało ponad 100 juniorów naszego kraju. Prawo gry w tym (najważniejszym obok mistrzostw Polski) turnieju juniorskim otrzymało 4 młodych bilardzistów Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka:

Dawid Kieda, Szymon Bakunowicz, Piotr Giedyk, Konrad Piekarski (reprezentant Polski).

Pewne zwycięstwo

Występ należy zaliczyć do bardzo udanych. Podobnie jak w ostatnim turnieju tego cyklu w sezonie 2009 zwyciężył Konrad. Prezentował przy tym bardzo wysoki poziom sportowy. W finale pokonał swego kolegę z reprezentacji, mistrza Europy juniorów Marka Kudlika z Pino Ventor Dębica. Tym samym Konrad Piekarski został liderem krajowego rankingu juniorów.

Niespodzianka Giedyka

Ogromną niespodziankę sprawił nasz najmłodszy zawodnik 12-letni Piotruś Giedyk. Zajął wysokie dziewiąte miejsce pokonując w meczu o 1/16 Macieja Wójcika, zawodnika Nosanu Kielce, reprezentanta Polski i medalistę mistrzostw Polski juniorów.

Dawid Kieda oraz Szymon Bakunowicz zostali sklasyfikowani zostali na miejscu 33.

Już niedługo kolejny turniej tego cyklu. Natomiast na przełomie kwietnia i maja nasi juniorzy będą walczyć o medale mistrzostw Polski juniorów. Start w tych zawodach zapewnili juz sobie Konrad Piekarski oraz Maciej Nowak.