Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs Politechniki Białostockiej El-Robo-Mech. Zgłoś projekt i wygraj indeks na studia

Alicja Olchanowska
Alicja Olchanowska
W zeszłorocznej edycji konkursu prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Mechanicznego oraz Elektrycznego wygrały aż 24 osoby. Prace konkursowe należy nadsyłać do jutra (23 października).
W zeszłorocznej edycji konkursu prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Mechanicznego oraz Elektrycznego wygrały aż 24 osoby. Prace konkursowe należy nadsyłać do jutra (23 października). Materiały prasowe
Do jutra (23 październik) można wysyłać projekty maszyn i urządzeń na konkurs "El Robo Merch". Główną nagrodą jest możliwość studiowania na Politechnice Białostockiej. Do wyboru jest aż 9 kierunków!

Konkurs El-Robo-Mech to wspólny pomysł Wydziału Elektrycznego i Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Obydwa wydziały prowadzą kierunki studiów związane z automatyką i robotyką, elektrotechniką, elektroniką, telekomunikacją, inżynierią biomedyczną, mechaniką i budową maszyn. Właśnie te kierunki są obszarami tematycznymi, w których uczniowie mogą zgłaszać prace konkursowe – wyjaśnia prorektor ds. rozwoju dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół średnich. Dopuszcza się zgłoszenia indywidualne lub w grupach do 3 osób.

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach. W pierwszym uczniowie przygotowują prezentację dotyczącą swojego projektu. Może to być schemat maszyny lub urządzenia wraz z opisem działania, program komputerowy, model konstrukcji, publikacja naukowa itp. Praca powinna dotyczyć rozwiązań z zakresu: mechanika i budowa maszyn, mechatronika, automatyka i robotyka, informatyka stosowana, energetyka, elektrotechnika, elektronika, telekomunikacja lub inżynieria biomedyczna. Do projektu należy dołączyć opis oraz wyjaśnienie na czym polega innowacyjność pomysłu. Prace konkursowe należy przesłać w terminie do 23 marca.

W drugim etapie autorzy najciekawszych prac, zaprezentują swoje pomysły przed komisją konkursową. Laureaci konkursu uzyskają możliwość studiowania na dowolnie wybranym kierunku na Wydziale Mechanicznym lub Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej z pominięciem konkursu świadectw. Do wyboru są następujące ścieżki kariery:

  • Automatyka i robotyka
  • Ekoenergetyka
  • Elektronika i telekomunikacja
  • Elektrotechnika
  • Elektrotechnika – studia dualne
  • Energetyka cieplna
  • Inżynieria biomedyczna
  • Mechanika i budowa maszyn
  • Mechatronika.

Oprócz tego mogą liczyć na atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

W zeszłorocznej edycji konkursu prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Mechanicznego oraz Elektrycznego wygrały aż 24 osoby.

Konkurs El-Robo-Mech organizują Wydział Mechaniczny, Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej oraz Rada Przedsiębiorców WM i Rada Przemysłowo-Programowa WE.

Harmonogram i formularze zgłoszeniowe dla uczestników konkursu znajdują się na stronie: https://wm.pb.edu.pl/konkursy/elrobomech/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny