Konferencja klimatyczna i otwarcie nowej siedziby Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Elita ekspertów z całego kraju w Supraślu

OPRAC.:
Piotr Łozowik
Piotr Łozowik
Oficjalne otwarcie nowej siedziby PKPK
Oficjalne otwarcie nowej siedziby PKPK Kamil Timoszuk / UMWP
W Supraślu dyskutowano o szeroko pojętym wpływie zmian klimatycznych na życie. Konferencja, która odbyła się we wtorek, 6 czerwca, zgromadziła elitę ekspertów z całego kraju.

Edukacja na rzecz ochrony środowiska

  • Prelekcję pt. „Kryzys klimatyczny – kryzys planetarny” wygłosił gość honorowy spotkania prof. Szymon Malinowski z Uniwersytetu Warszawskiego.
  • O tym, skąd czerpać rzetelną wiedzę o klimacie, opowiedziała dr Aleksandra Kardaś z UW.
  • Redaktorka serwisu Naukaoklimacie.pl Anna Sierpińska przybliżyła temat wpływu klimatu na przyrodę Polski.

Zobacz jak wygląda nowa siedziba PKPK i kto przybył na konferencję:

Ogólnopolska Konferencja Klimatyczna, która jest finansowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz ze środków Województwa Podlaskiego, to część większego przedsięwzięcia. Mówiła o tym Joanna Kurzawa, dyrektor PKPK.

Puszcza Knyszyńska. Ktoś upolował rysia? Trwa ustalanie

Tematem wiodącym projektu jest edukacja na rzecz czystego powietrza i przeciwdziałania emisjom. W projekcie są także szkolenia edukatorów, którzy będą profesjonalnie uczyć różne grupy wiekowe w zakresie ochrony i przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym – wyjaśniała.

Nowa siedziba parku

Jednym z punktów wtorkowego spotkania było uroczyste zaprezentowanie nowej siedziby PKPK, która mieści się przy ul. Abp. Gen. M. Chodakowskiego 3. To budynek przekazany na potrzeby parku przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku.

– Na pewno ten lokal stwarza lepsze możliwości adaptacji, prezentowania ekspozycji, ale też organizowania spotkań. Sukcesywnie będziemy starali się go jeszcze bardziej unowocześniać– zapewnił Marek Olbryś.

Puszcza Białowieska. Rykowisko czyli jelenie gody [VIDEO]

Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej im. Profesora Witolda Sławińskiego funkcjonuje od 35 lat (dokładnie od 24 maja 1988 r. – przyp. red.). Ochroną objęty jest obszar Puszczy Knyszyńskiej o powierzchni ponad 73 tys. ha. Utworzono także bufor ochronny – otulinę parku na obszarze ponad 52 tys. ha. W ten sposób powstał największy, jak dotychczas, park krajobrazowy w województwie podlaskim i drugi co do wielkości w Polsce.

Zobacz jak wygląda nowa siedziba PKPK i kto przybył na konferencję:

Wydarzeniu, które honorowym patronatem objął marszałek Artur Kosicki, towarzyszyło zwiedzanie wystawy pn. „Przyroda i kultura”. W spotkaniu uczestniczył też wicemarszałek Marek Olbryś, odpowiedzialny w zarządzie województwa za ochronę środowiska. Towarzyszyła mu Anna Krysztopik, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska urzędu marszałkowskiego.

Źródło: podlaskie.eu

Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie