Edukacja na rzecz ochrony środowiska
- Prelekcję pt. „Kryzys klimatyczny – kryzys planetarny” wygłosił gość honorowy spotkania prof. Szymon Malinowski z Uniwersytetu Warszawskiego.
- O tym, skąd czerpać rzetelną wiedzę o klimacie, opowiedziała dr Aleksandra Kardaś z UW.
- Redaktorka serwisu Naukaoklimacie.pl Anna Sierpińska przybliżyła temat wpływu klimatu na przyrodę Polski.
Zobacz jak wygląda nowa siedziba PKPK i kto przybył na konferencję:
Ogólnopolska Konferencja Klimatyczna, która jest finansowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz ze środków Województwa Podlaskiego, to część większego przedsięwzięcia. Mówiła o tym Joanna Kurzawa, dyrektor PKPK.
Puszcza Knyszyńska. Ktoś upolował rysia? Trwa ustalanie
Tematem wiodącym projektu jest edukacja na rzecz czystego powietrza i przeciwdziałania emisjom. W projekcie są także szkolenia edukatorów, którzy będą profesjonalnie uczyć różne grupy wiekowe w zakresie ochrony i przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym – wyjaśniała.
Nowa siedziba parku
Jednym z punktów wtorkowego spotkania było uroczyste zaprezentowanie nowej siedziby PKPK, która mieści się przy ul. Abp. Gen. M. Chodakowskiego 3. To budynek przekazany na potrzeby parku przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku.
– Na pewno ten lokal stwarza lepsze możliwości adaptacji, prezentowania ekspozycji, ale też organizowania spotkań. Sukcesywnie będziemy starali się go jeszcze bardziej unowocześniać– zapewnił Marek Olbryś.
Puszcza Białowieska. Rykowisko czyli jelenie gody [VIDEO]
Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej im. Profesora Witolda Sławińskiego funkcjonuje od 35 lat (dokładnie od 24 maja 1988 r. – przyp. red.). Ochroną objęty jest obszar Puszczy Knyszyńskiej o powierzchni ponad 73 tys. ha. Utworzono także bufor ochronny – otulinę parku na obszarze ponad 52 tys. ha. W ten sposób powstał największy, jak dotychczas, park krajobrazowy w województwie podlaskim i drugi co do wielkości w Polsce.
Zobacz jak wygląda nowa siedziba PKPK i kto przybył na konferencję:
Wydarzeniu, które honorowym patronatem objął marszałek Artur Kosicki, towarzyszyło zwiedzanie wystawy pn. „Przyroda i kultura”. W spotkaniu uczestniczył też wicemarszałek Marek Olbryś, odpowiedzialny w zarządzie województwa za ochronę środowiska. Towarzyszyła mu Anna Krysztopik, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska urzędu marszałkowskiego.
Źródło: podlaskie.eu
Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?