Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Konfederacja przepytuje dyrektorów szkół średnich z zajęć dotyczących równego traktowania. I pyta o LGBT

(mg)
Konfederacja pisze do dyrektorów szkół w sprawie zajęć dotyczących równego traktowania
Konfederacja pisze do dyrektorów szkół w sprawie zajęć dotyczących równego traktowania Piotr Sawczuk
Czy pod płaszczykiem zajęć z tzw. równego traktowania nie przemyca się młodzieży ideologii LGBT - z takim pytaniem zwróciła do do dyrektorów szkół średnich Konfederacja.

- Od dłuższego czasu środowiska homoseksualne pragną dokonać przekształceń w świadomości społecznej poprzez promocję różnych dewiacyjnych zachowań wynikających z tzw. ideologii LGBT, która przez biskupa Jędraszewskiego została nazwana "tęczową zarazą". Wspomagają ich w tym władze państwowe i samorządowe. W ostatnim czasie w Białymstoku był światowej sławy naukowiec Paul Cameron, który wykazał w swoich badaniach, że pedofilia i homoseksualizm są połączone z seksedukacją w szkołach - mówi Wiesław Bielawski, z podlaskiej Konfederacji Wolność i Niepodległość.

Dodaje, że w sierpniu tego roku prezydent Tadeusz Truskolaski zapowiedział, że w szkołach będą prowadzone zajęcia z tzw. równego traktowania.

- Pod tym płaszczykiem chce się przemycić młodzieży ideologię LGBT promującą wszelkiego rodzaju dewiacje seksualne. Do Konfederacji zwracają się zaniepokojeni rodzice z pytaniami i obawą, że to wpłynie niekorzystnie na ich dzieci. Nie możemy pozostać w tej sytuacji bierni - dodaje Wiesław Bielawski.

Dlatego Konfederacja postanowiła wysłać pismo do dyrektorów białostockich szkół. Pyta w nim m.in. o program zapowiedziany przez władze Białegostoku: czy są zajęcia są już prowadzone, jeżeli tak to przez kogo, ile osób w nich uczestniczy, czy rodzice wyrazili na nie zgodę.

- I czy będą na nich omawiane zagrożenia wynikające z tych dewiacji. Oczekujemy, że dyrektorzy odpowiedzą na te pytania, bo konfederacja nie ma zamiaru pozostawić tych problemów samym sobie. Chcemy dbać o interes całego społeczeństwa - dodaje Wiesław Bielawski.

W piątek pismo zostało już przekazane do dyrekcji III LO. W kolejnych dniach ma trafić także do innych szkół. A dyrektorze mogą, ale nie muszą odpowiadać Konfederacji.

Każdy inny, wszyscy równi. Przez centrum Białegostoku przeszedł I Marsz Równości. Kilkaset osób apelowało o tolerancję [WIDEO, ZDJĘCIA]

- Jeżeli uzyskamy bądź nie uzyskamy odpowiedzi od dyrektorów szkół, zamierzamy też skierować pytania do prezydenta Truskolaskiego. Jeżeli i to nie odniesie skutku, możemy prowadzić różnego rodzaju pikiety i być może inne zmasowane działania - zapowiadają przedstawiciele Konfederacji.

Jak więc realizowane są zajęcia o równym traktowaniu?

- W roku szkolnym 2019/2020 prezydent powierzył do realizacji przedszkolom, szkołom i placówkom oświatowym priorytet kształtowania u uczniów postawy szacunku i akceptacji drugiego człowieka na co dzień. Tematykę zajęć uchwala rada rodziców w porozumieniu z radą pedagogiczną. Zajęcia są realizowane podczas godzin wychowawczych - mówi Urszula Boublej z białostockiego magistratu.

Przypomina jednocześnie, że za realizację tego priorytetu odpowiada dyrektor placówki. - Wszystko, co się dzieje w szkole, musi odbywać się zgodnie z przepisami prawa i za wiedzą i zgodą rodziców uczniów. Zajęcia prowadzą nauczyciele - wychowawcy. Jeżeli do szkoły zapraszani są specjaliści z zewnątrz, zawsze musi się to odbywać za zgodą dyrektora placówki i w ramach uchwalonego przez radę rodziców programu - dodaje rzeczniczka prezydenta

Konfederacja składa pismo do dyrektorów szkół z pytaniem czy prowadzone są w nich zajęcia z seksualizacji młodzieży (13.12.2019)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny