Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Komunikacja miejska. E-portmonetka nie zawsze działa

(jul)
Wystarczy wpłacić pieniądze za bilet okresowy przelewem i można go kupić w autobusowym kasowniku.
Wystarczy wpłacić pieniądze za bilet okresowy przelewem i można go kupić w autobusowym kasowniku. Anatol Chomicz
Podobno powinienem zapłacić po zamknięciu drzwi. To jakiś absurd - śmieje się pan Tomasz.

Będą zmiany

Będą zmiany

Od pierwszego sierpnia na terenie gminy Dobrzyniewo Duże bilety na przejazdy autobusami komunikacji miejskiej będą takie same jak w innych strefach taryfowych. Dotychczas mieszkańcy Dobrzyniewa Dużego nie mogli kasować biletów na drugą strefę jadąc np. do Wasilkowa, czy Supraśla.

Mam e-bilet imienny na I strefę. Po wejściu do autobusu przy ulicy Wasilkowskiej zarejestrowałem swoją kartę - opowiada pan Tomasz, który jechał do Wasilkowa autobusem linii nr 100.

Na granicy I i II strefy, w pobliżu ogródków działkowych, chciał przy pomocy elektronicznej portmonetki kupić bilet na II strefę. Okazało się to niemożliwe, ponieważ w czytniku można kupić jedynie bilet w obie strefy za 5 złotych. I tyle zostało pobrane z jego karty.

- Wysiadając na przystanku Wasilków Osiedle znów skanowałem kartę z elektroniczną portmonetką, aby odzyskać nadpłatę. Niestety, pieniądze nie wróciły na moją kartę. Za przejazd dwóch przystanków w II strefie zapłaciłem aż 5 złotych - denerwuje się pan Tomasz.

Nasz Czytelnik poszedł w tej sprawie do Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Tam - jak opowiada - jeden z pracowników zapytał go, czy podczas kupowania biletu w elektronicznym kasowniku drzwi autobusu były otwarte czy zamknięte.

- Podobno powinienem to zrobić po zamknięciu drzwi. To jakiś absurd - śmieje się pan Tomasz.

Z kolei pani Justyna często podróżuje autobusem linii nr 106 z Białegostoku do Dobrzyniewa Dużego.

- Mogę kupić bilet u kierowcy. W jedną stronę kosztuje on 10,50 złotych. Ale mogę także użyć e-portmonetki. Wtedy płacę tylko 5 złotych - wyjaśnia białostoczanka.

Jednak często nasza Czytelniczka nie może skorzystać z tego udogodnienia. Zdarza się bowiem, że w autobusach nie działają czytniki.

- Nie mam wtedy wyjścia, muszę kupić bilety u kierowcy. Po prostu przepłacam - skarży się pani Justyna. Chce wiedzieć, kiedy czytniki zostaną naprawione.

O wyjaśnienie poprosiliśmy władze Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Jej dyrektor Bogusław Prokop, zdziwił się, że wszystkie czytniki były zepsute. Po raz kolejny wyjaśniał zasady korzystania z karty imiennej oraz elektronicznej portmonetki.

- Warto mieć środki na portmonetce i bilet okresowy. Jeżeli podróżujemy tylko w granicach strefy, na którą kupiliśmy bilet okresowy portmonetka może być przydatna, gdy będziemy chcieli kupić bilet dla innej osoby - mówi Bogusław Prokop. - Portmonetka przyda się, gdy zechcemy pojechać poza miasto. Nie zalecamy tworzenia kombinacji bilet papierowy i elektroniczna portmonetka. Szkoda na to czasu. Poza tym bilet z e-karty jest tańszy.

Czytaj e-wydanie »

Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny