Koluchstyl. Worek medali młodych zawodników z Podlasia

Worek medali zdobyli młodzi zawodnicy z Podlasia w Mistrzostwach Polski w Koluchstyl Młodzików, Kadetów i Juniorów, któr odbyły się w Werbkowicach k. Zamościa.

W mistrzostwach wzięli udział zwodnicy z dwóch podlaskich klubów KS Sumo Koluch oraz LUKS Księżyno. Rywalizowano w 25 kategoriach. Złoty medal i tytuł mistrza Polski wywalczył zawodnik z Księżyna Łukasz Kruszewicz w katgeorii plus 100 kg.

Pozostałe medale wywalczyli:
Srebrne: Gabriela Szczytkowska kat. 28 kg, Filip Szczytkowski kat 30 kg, Julia Wyszyńska kat. 50 kg, Dawid Wyszyński kat. 52 kg, Adam Burnewicz kat 55 kg (wszyscy LUKS Księzyno), Julia Rędzińska (KS Sumo Koluch) kat 70 kg.
Brązowe: Martyna Żurek kat 28 kg, Bartosz Hiero kat. 50 kg, Sebastian Burnewicz kat. 52 kg (wszyscy LUKS Księżyno), Julia Rędzińska kat. +72 kg, Ewa Majewska kat. 50 kg (obie KS Sumo).

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajął UKS Sokół Lublin, którego trenerem jest Krzysztof Boryc. Dodać należy, że zawodnicy z Lublina zajęcia Koluchstyl wprowadzone mają na lekcjach wychowania fizycznego. Drugie miejsce wywalczył skupiający kilka klubów UKS Sportów Walki Werbkowice. Na trzeciej pozycji uplasowali się zawodnicy z LUKS Księżyno, przygotowywani pod okiem trenera Marka Piwko.

Warto też dodać, że SP w Księżynie wraz z dyrektorem Mirosławem Guzewiczem, jest jedną z przodujących szkół na Podlasiu w propagowaniu polskiej dyscypliny Koluchstyl.