Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejna białostocka spółka stawia na innowacje, żeby poprawić konkurencyjność. Korzysta ze wsparcia funduszami unijnymi dla Podlaskiego

peż
Białostocka firma KarT podpisała dziś umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki wsparciu kwotą wynoszącą ponad 1,3 mln zł przedsiębiorstwo będzie mogło zrealizować inwestycję pozwalająca na rozwinięcie działalności badawczo-rozwojowej i wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów.

KarT to jeden z liderów wykorzystywania funduszy z RPOWP. W ramach obu edycji programu pozyskał już ponad 6 mln zł wsparcia.

W latach 2007 -2013 spółka mieszcząca się przy ul. gen. Wł. Andersa 40d rozbudowała zakład i kupiła nowoczesne urządzenia produkcyjne.

Z kolei w ramach RPOWP 2014-2020 korzysta z funduszy na badania i rozwój, innowacyjne inwestycje, zastosowanie odnawialnych źródeł energii na własne potrzeby przedsiębiorstwa czy na udział w targach gospodarczych. Firma skorzystała też z grantu na usługi badawcze, który również jest przyznawany w ramach RPO.

Tym razem realizuje wart 2,7 mln zł projekt: „Zakup wyposażenia do działu B+R w celu opracowania i wykonania prototypów nowych produktów”, w ramach którego kupi specjalistyczne urządzenia i utworzy prototypownię nowych wyrobów. Powstanie centrum obróbkowe pięcioosiowe, które umożliwi wykonywanie prototypów małych i dużych elementów z wysoką wydajnością i precyzją pracy. Natomiast urządzenie do badań nieniszczących posłuży do prowadzenia badań w zakresie zastosowanych materiałów na etapie prototypowania nowych rozwiązań i wyrobów.

Dzięki realizacji wspomnianego projektu, firma KarT przeprowadzi prace badawcze i dokona dwóch zgłoszeń – na wzór użytkowy i wzór przemysłowy w zakresie opracowywanych wyrobów. Projekt pozwoli na wprowadzenie innowacji produktowych w skali międzynarodowej oraz zwiększy konkurencyjność i innowacyjność przedsiębiorstwa na rynku krajowym i międzynarodowym.

KarT
to firma specjalizująca się w obróbce metali i tworzyw, jej specjalizacją jest też pełna automatyzacja produkcji i świadczenie usług narzędziowych. Firma jest obecna rynku od ponad 30 lat. Obecnie zatrudnia 70 wysoko wykwalifikowanych pracowników.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny