Klęska Jagiellonii w sparingu. Stracili sześć goli

(ted)
Tomasz Hajto poniósł pierwszą porażkę w roli trenera Jagiellonii
Tomasz Hajto poniósł pierwszą porażkę w roli trenera Jagiellonii Fot. W. Wojtkielewicz
Przebywający na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali w drugim sparingu z ukraińskimi Karpatami Lwów 2:6. Żółto-czerwoni do przerwy prowadzili 2:0, lecz po przerwie stracili sześć goli.

Drużyny spotkały się ze sobą juz po raz drugi, gdyż czwartkowy sparing przerwała w 38. minucie burza i ulewne opady deszczu. Wówczas był wynik bezbramkowy.

Dzień później zanosiło się na bardzo udaną powtórkę, bowiem jagiellończycy w pierwszej połowie po strzałach Grzegorza Rasiaka (19 minuta) i Tomasza Frankowskiego (43) prowadzili 2:0, a wynik mógł byc nawet wyższy.

Niestety, po przerwie Ukraińcy ruszyli do ataku i już w pierwszym kwadransie wyrównali straty. W ostatnich dwudziestu minutach wręcz zdeklasowali białostoczan, strzelając kolejne cztery gole.

Warto zauważyć powrót na boisko po długiej kontuzji Bartłomieja Grzelaka, który rozegrał ostatnie pół godziny.

Jagiellonia - Karpaty Lwów 2:6 (2:0). Bramki: 1:0 - Rasiak (19), 2:0 - Frankowski (43), 3:0 - 2:1 - Hudyma (47), 2:2 - Kasjan (57), 2:3 - Lucas Perez (73), 2:4 - Eric (77), 2:5 - Eric (85-karny), 2:6 - Kasjan (87).

Jagiellonia (I połowa): Sandomierski - Norambuena, Cionek, Nowotka - Kupisz, Tymiński, Burkhardt, Makuszewski - Cetković - Rasiak, Frankowski.

II połowa: Sandomierski - Bartczak, Porębski, Pejovic - Kupisz, Arłukowicz, Burkhardt, Dzalamidze - Cetkovic - Rasiak (60. Grzelak), Pawłowski.