Klasa okręgowa. Grad goli w Ciechanowcu, porażka wicelidera z Korycina

JLAS
Piłkarze Puszczy Hajnówka w tym sezonie strzelili już 18 goli
Piłkarze Puszczy Hajnówka w tym sezonie strzelili już 18 goli Anatol Chomicz
Puszcza Hajnówka po wyjazdowym zwycięstwie nad Unią Ciechanowiec 6:2 umocniła się na pozycji lidera. Depcząca jej po piętach od początku sezonu Kora Korycin poniosła pierwszą porażkę.

Początek meczu w Ciechanowcu nie wskazywał na to, że gospodarze ulegną faworytowi z Hajnówki w takich rozmiarach. W 21. minucie Unia niespodziewanie objęła prowadzenie po ładnej akcji, którą skutecznie wykończył debiutujący Kacper Kraszewski.

Stracona bramka mocno podrażniła ambicje przyjezdnych, którzy natychmiast zabrali się do odrabiania strat i do przerwy - po golach Sebastiana Czuraka (dwóch), Michała Lewczuka i Andrzej Kicela - wygrywali 4:1. W drugiej połowie kibice zobaczyli jeszcze trzy gole, z których jeden był udziałem ich drużyny. Zwycięstwo Puszczy przypieczętowali natomiast Mariusz Lasota i Kicel.

Dzięki temu zwycięstwu i porażce 2:4 Kory Korycin z MKS Mielnik, Puszcza powiększyła przewagę w tabeli nad resztą stawki do trzech punktów.

Program 6. kolejki

Czarni Czarna Białostocka - Rudnia Zabłudów 3:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Hołowacz (30), 2:0 - Szymański (35), 3:0 - Szymański (54).

Unia Ciechanowiec - Puszcza Hajnówka 2:6 (1:4). Bramki: 1:0 - Kraszewski (21), 1:1 - Czurak (24), 1:2 - Lewczuk (39), 1:3 - Czurak (40), 1:4 - Kicel (45), 1:5 - Lasota (59), 2:5 - Myszczuk (63), 2:6 - Kicel (87).

KS Grabówka - Orzeł Kolno 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Borzym (42), 2:0 - Banicki (54), 3:0 - Banicki (69).

Magnat Juchnowiec - Narew Choroszcz 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 - Lenczewski (24).

KS Śniadowo - UM Krynki 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Żebrowski (68).

Orlęta Czyżew - Pomorzanka Sejny 2:3 (2:1). Bramki: 0:1 - Leszczyński (4), 1:1 - Faszczewski (33), 2:1 - Kowalczyk (45), 2:2 - Łejmel (71), 2:3 - Łejmel (80).

Hetman Tykocin - Piast Białystok 3:3 (2:1). Bramki: 0:1 - Czarnowski (3), 1:1 - Jabłoński (27), 2:1 - Maliszewski (40), 2:2 - Dojlidko (54), 3:2 - Maliszewski (72), 3:3 - Kateusz (90).

Kora Korycin - MKS Mielnik 2:4. Bramki dla Kory: Popowski i Akimowicz.

1. Puszcza Hajnówka 6 16 18:6
2. Kora Korycin 6 13 15:10
3. Pomorzanka Sejny 6 12 23:10
4. MKS Mielnik 5 12 14:7
5. KS Grabówka 5 10 10:6
6. Rudnia Zabłudów 6 10 10:11
7. Orzeł Kolno 6 10 10:9