Kierowcy skarzą się na przejazd ulica Angielską. Miasto nie ma pieniędzy na remont

OPRAC.: red
Stan nawierzchni na ulicy Angielskiej w Białymstoku
Stan nawierzchni na ulicy Angielskiej w Białymstoku Fot. Internauta
Bynajmniej nie z nawierzchni, bo ta spędza sen z powiek kierowcom. Urzędnicy twierdzą, że jej stan jest przez nich stale monitorowany

Ulica Angielska w Białymstoku jest koszmarem dla kierowców i mieszkańców.

- Z dziurami, nierównościami, bardzo trudna do pokonania - napisał jeden z kierowców. - Jeszcze tylko brakuje deszczu i będzie tam prawdziwe bagno.

Okazuje się, że mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. I to wykraczającą poza rok 2023.

- W aktualnym budżecie miasta na rok 2023 nie ma środków finansowych na budowę tej ulicy - informuje Anna Kowalska, z departamentu komunikacji społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Zapewnia jednocześnie, że stan nawierzchni jest stale monitorowany przez inspektorów rejonowych utrzymania dróg.

- I na bieżąco, w miarę możliwości, poprawiany - dodaje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

w
www.i.Bialystok.pl
Kiedy Białystok zostanie metropolią z koleją miejską zamiast autobusów wolniejszych niż rowery, bez smogu z rakotwórczej spalani zatruwającej ujęcia wody pitnej dla miasta, bez korupcji nepotyzmu, niszczenia przedsiębiorców, firm uciekających poza miasto? „Nie opłaca się być przyzwoitym, ale warto, cytuję z pamięci” powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku podczas dyskusji o pomniku „profesora” Bartoszewskiego, Rada Miasta Białystok 25.05.2020. Czy ta freudowska pomyłka świadczy o doświadczeniach życiowych? (Prawidłowa wersja: „Warto być przyzwoitym”).

Jest poważniejsze zagrożenie: cała okolica do wyburzenia? A dlaczego prezydent Białegostoku łamiący prawo jest wciąż prezydentem? Czy reprezentuje interesy firmy Rogowski Development a nie mieszkańców Białegostoku? Przykład to bezprawna próba wywłaszczenia, okradzenia, oszukania i zburzenia domów mieszkańców ulicy Angielskiej i Ostrowieckiej w Białymstoku, gdzie prezydent wyręcza w budowie drogi dojazdowej do wieżowców budowanych przez developera Rogowski Development działając na szkodę Białegostoku i jego mieszkańców. Czy Rogowski Development sponsoruje Truskolaskich? Udostępniał np. pomieszczenia przy ul. Legionowej na siedzibę komitetu wyborczego Truskolaskiego. Krzysztof Truskolaski który został posłem Nowoczesna.pl syn Tadeusza Truskolaskiego prezydenta Białegostoku nie odpowiada na pytania o powiązania z Rogowski Development. Skąd młody chłopak dysponował prawie milionową kwotą na kampanię wyborczą, bo wersja, że "z oszczędności" brzmi niewiarygodnie https://youtu.be/wPufKSkcGr0

Rogowski Development próbował najpierw skupować tereny pod inwestycje w drodze negocjacji rynkowych z właścicielami, jednak zmienił strategię. Urząd Miasta w Białymstoku w drodze specustawy zaprojektował ulicę wraz z miejscami parkingowymi która nie ma charakteru inwestycji publicznej ważnej dla miasta, służyć ma tylko obsłudze komunikacyjnej zabudowy mieszkaniowej developera.

Drogę i miejsca parkingowe specjalnie zaprojektowano tak by zająć jak najwięcej działek prywatnych właścicieli i zmusić ich do opuszczenia i wyburzenia istniejących domów jednorodzinnych, w trybie pilnym.

Koszty i przeprowadzenie tych działań zyskownych dla firmy Rogowski Development decyzjami prezydenta Tadeusza Truskolaskiego przerzucono jednak na Urząd Miasta w Białymstoku, co jest ewidentnym nadużyciem, łamaniem prawa i działaniem na szkodę mieszkańców miasta.

Legalizacji tego bezprawia służyły także działania poprzedniego wiceprezydenta Białegostoku Andrzeja Meyera (zmarłego gwałtownie na raka w tym roku), który został wojewodą podlaskim z mianowania PO i w trybie nadzoru nie wyłączył się np. z postępowań administracyjnych z powodu braku bezstronności.
G
Gość
"W aktualnym budżecie miasta na rok 2023 nie ma środków finansowych na budowę tej ulicy"

Tylko spokojnie, pieniądze są na kibelki po pół bańki, na projekty placów zabaw kosztujące więcej niż projekt pałacyku. Pieniądze są, tylko trzeba wiedzieć gdzie zapukać.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie