Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kierowcy narzekają na przejazd w rejonie ul. Wyszyńskiego i Bohaterów Monte Cassino. Trwa tu budowa węzła intermodalnego

red
Tak wygląda przejazd na odcinku Bohaterów Monte Cassino od wylotu z dworca PKS do Wyszyńskiego
Tak wygląda przejazd na odcinku Bohaterów Monte Cassino od wylotu z dworca PKS do Wyszyńskiego Wojciech Wojtkielewicz
Jeśli kierowcy uszkodzili samochód w czasie przejazdu przez budowę węzła intermodalnego, mogą ubiegać się o odszkodowanie. Urzędnicy tłumaczą, że co prawda wykonawca robót stara się na bieżąco usuwać problemy, ale aura powoduje, ze są to działania krótkotrwałe.

O ciągły nadzór nad stanem nawierzchni drogi, która uniemożliwia normalny przejazd samochodem osobowym, zaapelował do Zarządu Dróg Miejskich radny Henryk Dębowski.

Chodzi o styk ul. Wyszyńskiego i Bohaterów Monte Cassino, gdzie od kilku miesięcy trwa modernizacja układu drogowego w ramach budowy węzła intermodalnego.

- Z tego tytułu tworzą się zatory drogowe, ponieważ kierowcy nie są w stanie przejechać kilku metrowego odcinka drogi bez obaw o uszkodzenie auta. W jezdni występują gigantyczne dziury, które mogą uszkodzić koła, felgi, bądź podwozie auta i z tego tytułu mogą domagać się odszkodowania od zarządcy drogi - wylicza Henryk Dębowski. - Niejednokrotnie byłem świadkiem złego stanu drogi na tym odcinku i jako radny osobiście proszę Państwa o wzmożony nadzór i zwrócenie szczególnej uwagi wykonawcy, aby codziennie poprawiał przedmiotową nawierzchnię drogi. Bardzo proszę o odpowiedź jakie działania z Państwa strony zostały podjęte w tej sprawie.

W odpowiedzi Marzena Dubowska, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich informuje, że wykonawca robót zobligowany jest do właściwego utrzymania stanu technicznego nawierzchni na obszarze objętym pracami budowlanymi.

- Stwierdzone przez pracowników Zarządu Dróg Miejskich oraz zgłaszane przez uczestników ruchu problemy są na bieżąco przekazywane firmie prowadzącej prace - podkreśla dyrektor Dubowska.

Twierdzi, że wykonawca robót w miarę możliwości prowadzi roboty mające na celu niwelowanie powstałych utrudnień.

- Problemy jednakże wynikają głównie z niesprzyjających warunków atmosferycznych, które powodują, iż podjęta działania mają charakter doraźny i krótkotrwały - zaznacza Marzena Dubowska.

Dodaje, że konsorcjum realizujące inwestycję zostało zobowiązane do ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej deliktowej i kontraktowej za szkody powstałe w związku z realizacją inwestycji.

Przebudowa ulic w rejonie Wyszyńskiego i Bohaterów Monte Cassino to część zakrojonej na szeroką skalę inwestycji pod hasłem węzeł intermodalny. W jego skład wchodzą tez budowa centrum przesiadkowego i tunelu pieszo-rowerowego od strony ul. Świętego Rocha na Kolejową.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny