Keeza Klasa Okręgowa. W hicie kolejki górą był beniaminek z Tykocina. Hetman Skłodowscy ograł Spartę Augustów

Piłkarze Sparty Augustów tracą do liderującego duetu z Krynek i Tykocina cztery punkty Wojciech Wojtkielewicz
Hetman Skłodowscy Tykocin pokonał w hicie kolejki podlaskiej okręgówki Spartę Augustów 3:0. Beniaminek utrzymał się na drugim miejscu w tabeli, mając tyle samo punktów co liderujący LZS Krynki, który nie bez trudu wygrał w Mielniku 2:1. Z walki o awans do IV ligi nie rezygnuje GKS Gródek, po ograniu 3:1 MKS-u Pogoni Łapy, dla której była to pierwsza porażka w rundzie wiosennej.

Hit 21. kolejki rozpoczął się bardzo dobrze dla ekipy z Tykocina, która szybko objęła prowadzenie 2:0, głównie za sprawą Igora Michajłowa. Napastnik Hetmana najpierw wywalczył rzut karny, zamieniony na gola przez Macieja Dymka, a potem sam zdobył bramkę na 2:0. Na początku drugiej połowy wynik po stałym fragmencie gry ustalił Jakub Marciszewski.

- Mecz się bardzo dobrze ułożył i z pewnością było nam łatwiej po szybki objęciu prowadzenia. Trzeba jednak zaznaczyć, że zasłużyliśmy na te gole i na końcowe zwycięstwo, kontrolując spotkanie od początku do końca - ocenia trener zwycięzców Tomasz Bernatowicz.

Krynki wreszcie zdobyły stadion w Mielniku

W Mielniku kibice zobaczyli ciekawy mecz gospodarzy z liderem z Krynek. Goście lepiej rozpoczęli i po strzale Karola Derynga już w 17. minucie objęli prowadzenie.

- Mielnik to dla nas bardzo trudny teren i wcześniej nigdy tam nie wygraliśmy. Teraz wreszcie się udało, chociaż trzeba przyznać, że było bardzo ciężko. Na początku drugiej połowy mogliśmy podwyższyć na 2:0, ale zmarnowaliśmy bardzo dobra sytuację. Rywale ostro na nas ruszyli i zrobiło się gorąco - opowiada szkoleniowiec gości Jan Łotysz.

Efektem przewagi drużyny znad Buga było wyrównanie, do którego po stałym fragmencie gry doprowadził w 80. minucie Krzysztof Korowaj. Ostatniej slowo należao jednak do Krynek, a zwycięstwo dał im drugim swoim golem w tym meczu Deryng.

WYNIKI 21. KOLEJKI

• Pomorzanka Sejny - Hetman Białystok 2:1 (0:0). Bramki: 0:1 - Matejczyk (85), 1:1 - Szydłowski (86), 2:1 - Szydłowski (90).
  • MKS Mielnik - LZS Krynki 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Deryng (17), 1:1 - Korowaj (80), 1:2 - Deryng (88).
  • Orlęta Czyżew - Rudnia Zabłudów 4:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Stańczyk (15), 1:1 - Bańkowski (47), 2:1 - Jaźwiński (56), 3:1 - Ilczuk (62), 3:2 - Michałowski (67), 4:2 - Ilczuk (71).
  • Bocian Boćki - Konar Kora Korycin 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 - Popowski (30).
  • Puszcza Hajnówka - Piast Białystok 0:1 (0:0). Bramka: 0:1- Cichoń (49-karny).
  • GKS Stawiski - Sokół 1946 Sokółka 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Jaśkiewicz (10), 1:1 - Piasecki (90), 1:2 - Szoda (90).
  • GKS Gródek - MKS Pogoń Łapy 3:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Kozłowski (11), 1:1 - Hryniuk (39), 2:1 - Malitka (51), 3:1 - Damian Owerczuk (81).
  • Hetman Tykocin - Sparta Augustów 3:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Dymek (5-karny), 2:0 - Michajłow (33), 3:0 - Marciszewski (47).

1. LZS Krynki 21 49 65-24
2. Hetman Tykocin 21 49 75-23
3. Sparta Augustów 20 45 57-22
4. GKS Gródek 21 45 54-19
5. Orlęta Czyżew 19 39 49-22
6. Piast Białystok 20 36 34-46
7. MKS Mielnik 21 35 59-41
8. Sokół 1946 Sokółka 21 28 48-40