Keeza Klasa Okręgowa. To było ostre strzelanie. Padło aż 45 bramek

Piłkarze ze Stawisk (czerwono-czarne stroje) postarali się o dużą niespodziankę
Piłkarze ze Stawisk (czerwono-czarne stroje) postarali się o dużą niespodziankę Wojciech Wojtkielewicz
Aż 45 bramek, czyli średnio ponad 5,6 na mecz, padło w 11. serii gier podlaskiej okręgówki. Najwięcej goli zobaczyli kibice w Łapach i Gródku.

Zaskakująco zacięty przebieg miało starcie Pogoni Łapy ze Spartą Augustów. Wicelider miał w delegacji duże problemy i wygrał tylko 5:4. Gospodarze zaczęli z wysokiego pułapu i po kilkunastu minutach prowadzili 2:0. Potem jednak swój popis rozpoczął Mateusz Knoch ze Sparty, który jeszcze przed przerwą skompletował hat-tricka, a po zmianie stron strzelił czwartego gola i stał się ojcem wygranej ekipy z Augustowa.

Osiem bramek padło w Gródku, ale tu cieszyli się tylko kibice gospodarzy, a ciężkiej klęski 0:8 doznała Kora Korycin. Niewiele lepiej powiodło się innemu beniaminkowi - Bocianowi Boćki, który w meczu nowicjuszy okręgówki przegrał na wyjeździe z dużo wyżej notowanym Hetmanem Skłodowscy Tykocin 0:5.

Keeza Klasa Okręgowa. Niespodzianka w Stawiskach

Największą niespodzianką była porażka LZS-u Krynki 2:4 w Stawiskach. Zanim spotkanie na dobre się rozkręciło, już padły trzy bramki. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale rywale doprowadzali do remisu. Ważny był gol na 3:2 dla Stawisk, którego tuż przed przerwą strzelił Dawid Żach. Wygraną miejscowych przypieczętował w 74. minucie po kontrataku Cezary Kołakowski.

- W tym meczu drużyna ze Stawisk pokazała konsekwencję, skuteczność, a przede wszystkim jedność! Bez wątpienia to zwycięstwo mocno podbuduje Nasz zespół i liczymy na punkty w kolejnych spotkaniach! - czytamy na facebookowym profilu zwycięzców.

Na czele tabeli utrzymały się Orlęta Czyżew, które bez większych problemów wygrały 5:1 z Piastem Białystok.

WYNIKI 11. KOLEJKI

• MKS Pogoń Łapy - Sparta Augustów 4:5 (2:3). Bramki: 1:0 - Hryniuk (4), 2:0 - Wasilewski (11), 2:1 - Knoch (25), 2:2 - Knoch (42), 2:3 - Knoch (45), 3:3 - Kowalewicz (60), 3:4 - Szybajło (62), 3:5 - Knoch (77), 4:5 - Michno (90).
  • Hetman Skłodowscy Tykocin - Bocian Boćki 5:0 (3:0). Bramki: 1:0 - Dudziński (3), 2:0 - Michajłow (27), 3:0 - Dymek (42), 4:0 - Obidziński (80), 5:0 - Obidziński (85).
  • Pomorzanka Sejny - MKS Mielnik 2:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Mirowski (45), 1:1 - Mirowski (54-samobójcza), 2:1 - Farencewicz (68), 2:2 - Tarnogórski (75), 2:3 - Korowaj (90).
  • GKS Gródek - Kora Korycin 8:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Doroszko (11), 2:0 - Damian Owerczuk (32), 3:0 - Andruszko (51), 4:0 - Damian Owerczuk ((57), 5:0 - Szutkiewicz (59), 6:0 - Damian Owerczuk (60), 7:0 - Szapiel (76), 8:0 - Szutkiewicz (83).
  • Orlęta Czyżew - Piast Białystok 5:1 (3:0). Bramki: 1:0 - Jaźwiński (5), 2:0 - Kujawa (17), 3:0 - Jaźwiński (44), 4:0 - Perkowski (72), 4:1 - Cichoń (82), 5:1 - Perkowski (85).
  • Puszcza Hajnówka - Rudnia Zabłudów 1:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Klepacki (37), 1:1 - Langa (63), 1:2 - Kicel (75-samobójcza), 1:3 - Giesko (88).
  • GKS Stawiski - LZS Krynki 4:2 (3:2). Bramki: 1:0 - Żach (2), 1:1 - Machłajewski (5), 2:1 - Kosacki (6-samobójcza), 2:2 - Leszczyński (45), 3:2 - Żach (45), 4:2 - Kołakowski (75).
  • Sokół 1946 Sokółka - Hetman Białystok 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Bukowski (39), 2:0 - Jaśkiewicz (70).