Keeza Klasa Okręgowa. Padło sporo bramek, było kilka niespodzianek (zdjęcia)

Hetman Białystok (czerwone stroje) przegrał 0:4 z GKS-em Gródek
Hetman Białystok (czerwone stroje) przegrał 0:4 z GKS-em Gródek Wojciech Wojtkielewicz
Aż 37 bramek (średnio 4,6 na spotkanie) padło w ósmej serii gier podlaskiej okręgówki. Nie brakowało zaciętych bojów i zaskakujących wyników.

Sytuacja na szczycie tabeli zrobiła niezwykle ciekawa, bo aż cztery zespołu ma w dorobku po 19 punktów. Walka o mistrzostwo jesieni zapowiada się niezwykle interesująco.

Sporo emocji było w Krynkach, gdzie mający dotąd u siebie komplet zwycięstw gospodarze nieoczekiwanie zremisowali 3:3 z Pomorzanką Sejny. Drużyna trenera Jana Łotysza szybko objęła prowadzenie, ale nie poszła za ciosem i do głosu doszli przyjezdni. Ekipa z Sejn wyrównała, a jeszcze przed przerwą wyszła na prowadzenie 2:1, po pięknym strzale z rzutu wolnego Bartosza Żybury.

Kiedy ten sam zawodnik w 70. minucie poprawił wynik na 3:1 wydawało się, że twierdza Krynek padnie. Pomorzance nie udało się ostatecznie wywieźć kompletu punktów, bo straciła dwa gole i musiała zadowolić się remisem, co też jest dobrym dla niej rezultatem.

Jeszcze bardziej zaskakujący był wynik z Zabłudowa, gdzie będąca w dolnych rejonach tabeli Rudnia zremisowała 3:3 z Hetmanem Tykocin. Goście jeszcze pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry prowadzili 3:1, ale stracili dwa gole, co kosztowało ich utratę dwóch punktów i przodownictwa w tabeli.

Na czoło wskoczyła Sparta Augustów, która nie bez trudu pokonała GKS Stawiski 3:1.

- Nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Przeważaliśmy, ale nie potrafiliśmy strzelić gola, za to po kontrze dostaliśmy bramkę i do przerwy przegrywaliśmy. Na szczęście umieliśmy odwrócić losy spotkania i wygrać, co mnie bardzo cieszy - mówi trener augustowian Rafał Harasim. - Mamy dwie poważne kontuzje i przy wąskiej kadrze to duży problem. Nie poddajemy się jednak i chcemy w tej rundzie zgromadzić jak najwięcej punktów i być w czołówce. Na razie się nam to udaje - dorzuca.

Keeza Klasa Okręgowa. Piast - Sokół 2:1. Białostoczanie podtrzymali passę

Tuż za prowadząca czwórka jest bardzo dobrze w tym sezonie spisujący się zespół z Gródka. Drużyna, która prowadzi trener Łukasz Gryko, wygrała na wyjeździe z Hetmanem Białystok 4:0.

Trwa zwycięski marsz Piasta Białystok. Zespół ze stolicy zwyciężyła u siebie 2:1 Sokoła 1946 Sokółka i było to jego czwarte zwycięstwo z rzędu.

WYNIKI 8. KOLEJKI

• Rudnia Zabłudów - Hetman Tykocin 3:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Michajłow (24), 0:2 - Moczulski (61), 1: 2 - Zimnoch (70), 1:3 - Dymek (77), 2:3 - Zimnoch (86), 3:3 - Tarasiuk (90).
  • Piast Białystok - Sokół 1946 Sokółka 2:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Słoma (59), 1:1 - Rzepniewski (84), 2:1 - Dąbrowski (89).
  • MKS Pogoń Łapy - Puszcza Hajnówka 4:2 (1:1). Bramki: 1:0 - Porowski (18), 1:1 - Jastrzębski (21), 1:2 - Grygoruk (60), 2:2 - Kułakowski (72), 3:2 - Zieliński (76), 4:2 - Rydzewski (83).
  • Hetman Białystok - GKS Gródek 0:4 (0:1). Bramki: 0:1 - Owerczuk (27), 0:2 - Andruszko (70), 0:3 - Kozłowski (78), 0:4 - Owerczuk (86).
  • Sparta Augustów - GKS Stawiski 3:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Kiciński (15), 1:1 - Stasiński (65), 2:1 - Sienkiewicz (83), 3:1 - Bil (89).
  • Kora Korycin - Orlęta Czyżew 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Jaźwiński (42), 0:2 - Kujawa (65).
  • LZS Krynki - Pomorzanka Sejny 3:3 (1:2). Bramki: 1:0 - Szymanowicz (8), 1:1 - Ołów (17), 1:2 - Żybura (34), 1:3 - Żybura (70), 2:3 - Zawadzki (72-samobójcza), 3:3 - Machłajewski (78-karny).
  • Bocian Boćki - MKS Mielnik 2:4 (1:2). Bramki: 0:1 - Krasucki (14), 0:2 - Krasucki (24), 1:2 - Sędziak (44), 1:3 - Czekuć (62), 2:3 - Chmur (66), 2:4 - Kożuchowski (90).

1. Sparta Augustów 8 19 20-6
2. Orlęta Czyżew 8 19 26-6
3. Hetman Tykocin 8 19 33-9
4. LZS Krynki 8 19 30-12
5. GKS Gródek 8 16 23-8
6. MKS Mielnik 8 15 24-18
7. Pomorzanka Sejny 8 14 17-17
8. Piast Białystok 8 14 13-18