Keeza Klasa Okręgowa. MKS Pogoń - GKS Stawiski 4:0. W starciu beniaminków lepszy zespół z Łap

Piłkarze Pogoni Łapy wygrali u siebie 4:0 ze Stawiskami
Piłkarze Pogoni Łapy wygrali u siebie 4:0 ze Stawiskami facebook/mkspogonlapy
Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła Pogoń Łapy. Beniaminek podlaskiej okręgówki wygrał 4:0 z innym nowicjuszem - GKS-em Stawiski. Na czele tabeli jest duet spadkowiczów - Dąb Dąbrowa Białostocka i MKS Mielnik.

- Wynik wyglądał bardzo dobrze, ale w pierwszej połowie nie było wcale łatwo. Przyznam szczerze, że powinniśmy przegrywać, ale nasz bramkarz Mariusz Gąsowski miał dzień konia. W przerwie dokonaliśmy zmian i one przyniosły skutek, bo druga polowa należała do nas - mówi trener Pogoni Paweł Kul.

Wysokie porażki poniosły pozostałe ekipy beniaminków. Pasja Kleosin przegrała u siebie z Rudnią Zabłudów 1:5, a GKS Gródek uległ Dębowi 1:4. Zespół z Dąbrowy Białostockiej ma komplet punktów i lepszym bilansem bramkowym wyprzedza Mielnik, który u siebie ograł 2:1 Pomorzankę Sejny.

WYNIKI 2. KOLEJKI
Pasja Kleosin - Rudnia Zabłudów 1:5 (1:2).
Bramki: 1:0 - Chojnowski (1), 1:1 - Radecki (12-samobójcza), 1:2- Obukowicz (44), 1:3 - Bańkowski (60), 1:4 - Obukowicz (87), 1:5 - Klepacki (90).

Sparta Augustów - LZS Krynki 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Krupiński (63), 2:0 - Krupiński (73).

Orlęta Czyżew - Piast Białystok 0:0.

Wigry II Suwałki - KS Śniadowo 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Zalewski (2), 0:2 - Zalewski (50), 1:2 - Milewski (86).

MKS Pogoń Łapy - GKS Stawiski 4:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Ł. Kul (40), 2:0 - Perko (55), 3:0 - Wiński (57), 4:0 - Mierzwiński (68).

Dąb Dąbrowa Białostocka - GKS Gródek 4:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Owerczuk (6), 1:1 - Dudziuk (35), 2:1 - Bondziul (63), 3:1 - Godlewski (71), 4:1 - Łabieniec (81).

MKS Mielnik - Pomorzanka Sejny 2:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Czekuć (15), 2:0 - Giętkowski (23), 2:1 - Sawicki (58).

Mecz: Puszcza Hajnówka - Sokół 1946 Sokółka został przełożony na 1 września.

1. Dąb Dąbrowa Białostocka 2 6 7-3
2. MKS Mielnik 2 6 4-1
3. Piast Białystok 2 4 2-1
Orlęta Czyżew 2 4 2-1
5. Wigry II Suwałki 2 3 5-4
6. Sparta Augustów 2 3 3-2
7. Sokół Sokółka 1 3 2-1