Keeza Klasa Okręgowa. Mielnik na czele, rezerwy Wigier wygrały z Piastem

Rezerwy Wigier wygrały dotąd oba wyjazdowe mecze - w Zabłudowie i Białymstoku
Rezerwy Wigier wygrały dotąd oba wyjazdowe mecze - w Zabłudowie i Białymstoku Wojciech Wojtkielewicz
MKS Mielnik wykorzystał szansę na objęcie samodzielnego przodownictwa w tabeli podlaskiej okręgówki. Drużyna trenera Radosława Kondraciuka wygrała na wyjeździe 2:1 z beniaminkiem ze Stawisk i ma na koncie komplet dziewięciu punktów.

Strat punktowych nie poniósł też jeszcze Sokół 1946 Sokółka, który ma w zanadrzu zaległe spotkanie z Puszczą Hajnówka. Piłkarze Krzysztofa Stelmaszka pokonali u siebie 1:0 Orlęta Czyżew, a jedyna bramkę strzelił w 33. minucie Rafał Roszkowski.

- Myślę, że o tego jednego gola byliśmy lepsi od Orląt, bo stworzyliśmy więcej sytuacji podbramkowych, chociaż w drugiej połowie nadzieliśmy się na kilka kontr i rywale też mieli swoje okazje - komentuje trener Stelmaszek.

Dobrze spisuje się kolejny, obok Mielnika i Sokoła, spadkowicz z IV ligi - drugi zespół Wigier Suwałki, który wygrał na wyjeździe z Piastem Białystok 3:0.

- W pierwszej połowie kontrolowaliśmy mecz i objęliśmy prowadzenie. W drugiej przeważał Piast, ale dobrze funkcjonowaliśmy w defensywie, a w końcówce po kontratakach zdobyliśmy jeszcze dwie dwie bramki - streszcza potyczkę szkoleniowiec suwalczan Arkadiusz Szczerbowski.

Początek sezonu jest trudny dla Pasji Kleosin. Beniaminek przegrał po raz trzeci, tym razem 1:4 w Śniadowie i zamyka ligową tabelę.

WYNIKI 3. KOLEJKI
Sparta Augustów - Pomorzanka Sejny 4:1 (2:0).
Bramki: 1:0 - Ołów (19), 2:0 - Ołów (26), 3:0 - Krupiński (68), 4:0 - Kossyk (90), 4:1 - Knoch (90).

GKS Gródek - Pogoń Łapy 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Owerczuk (20), 2:0 - Owerczuk (61).

Piast Białystok - Wigry II Suwałki 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - samobójcza (36), 0:2 - Danowski (83), 0:3 - Zackiewicz (90).

GKS Stawiski - MKS Mielnik 1:2 (1:1). Bramki: 1:0 - Laskowski (13), 1:1 - Czekuć (22), 1:2 - Sejnowski (57-samobójcza).

Sokół 1946 Sokółka - Orlęta Czyżew 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Roszkowski (33).

KS Śniadowo - Pasja Kleosin 4:1 (3:0).
Bramki: 1:0 - Kotowski (5), 2:0 - Żebrowski (10), 3:0 - Zalewski (37), 4:0 - Żebrowski (57), 4:1 - Janczewski (62).

LZS Krynki - Puszcza Hajnówka 4:1 (1:0). Bramki 1:0 - Jurczenia (36), 2:0 - Taudul (63), 3:0 - Taudul (68), 3:1 - Langa (70), 4:1 - Stefanowicz (74).

Wcześniej grali: Rudnia Zabłudów - Dąb Dąbrowa Białostocka 2:0.

1. MKS Mielnik 3 9 6:2
2. Wigry Suwałki 3 6 8:4
3. Sparta Augustów 3 6 7:3
4. KS Śniadowo 3 6 7:4
5. Dąb Dąbrowa Białostocka 3 6 7:5
6. Sokół 1946 Sokółka 2 6 3:1
7. Rudnia Zabłudów 3 6 9:5