Keeza Klasa Okręgowa. Jeden Hetman stracił fotel lidera, drugi został czerwoną latarnią

Orlęta Czyżew (ciemniejsze stroje) wygrały z Hetmanem Białystok 2:0, spychając zespół ze stolicy regionu na dno tabeli Wojciech Wojtkielewicz
Hetman Skłodowscy Tykocin tylko przez kolejkę zasiadał w fotelu lidera podlaskiej okręgówki. Beniaminek zremisował z Łapach z Pogonią 1:1 i został wyprzedzony przez LZS Krynki, który wygrał u siebie 3:1 z Bocianem Boćki. Do zmiany doszło też na dole tabeli Ostatnie miejsce opuściła Puszcza Hajnówka, po pokonaniu 2:1 GKS-u Stawiski. Czerwoną latarnię przejął Hetman Białystok, który wiosną nie zdobył jeszcze ani punktu, ani bramki.

Drużyna z Łap wiosną spisuje się znakomicie i nie przegrała jeszcze spotkania, tym razem remisując z groźną ekipą z Tykocina. Goście przeważali i szybko objęli prowadzeni, a gola z strzałem z rzutu wolnego Mateusz Huczko. W 70. minucie do remisu doprowadził pięknym uderzeniem rezerwowy gospodarzy Jarosław Komar.

Keeza Klasa Okręgowa. Derby Północy z dwoma golami w doliczonym czasie

Derby Północy w Augustowie miały niesamowita końcówkę. Przez większość spotkania Sparta prowadziła z Pomorzanką Sejny 1:0, ale w czwartej minucie doliczonego czasu gry Wojciech Mickiewicz strzelił wyrównującego gola dla gości. Zespół z Sejn nie było jednak dane wywieźć znad Netty cennego punktu. W ostatniej z siedmiu doliczonych minut o wygranej augustowian przesądziło trafienie Fedira Masłowa.

- Niewiele brakowało, byśmy frajersko zremisowali. Mecz toczył się pod naszą kontrolą, ale zamiast zamknąć go golem na 2:0, to straciliśmy głupią bramę w doliczonym czasie. Na szczęście w ostatniej minucie trafiliśmy na 2:1, bo szkoda byłoby straconych dwóch punktów - mówi trener Sparty Rafał Harasim.

Po wielu kolejkach na dnie tabeli z ostatniego miejsca uciekła odmieniona wiosna Puszcza. O wygranej 2:1 ze Stawiskami przesądziły dwa gole Igora Jastrzębskiego. Hajnowianie wyprzedził Hetmana Białystok, który przegrał u siebie 0:2 z Orlętami Czyżew.

WYNIKI 20. KOLEJKI

• Hetman Białystok - Orlęta Czyżew 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Synytsia (8), 0:2 - Ilczuk (90).
  • Sparta Augustów - Pomorzanka Sejny 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Prostko (19), 1:1 - Mickiewicz (90), 2:1 - Masłow (90).
  • LZS Krynki - Bocian Boćki 3:1 (1:1). Bramki: 1:0 - S. Taudul (6), 1:1 - Sędziak (12), 2:1 - Stefanowicz (60), 3:1 - Sewastianowicz (70).
  • Puszcza Hajnówka - GKS Stawiski 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Jastrzębski (31), 2:0 - Jastrzębski (50), 2:1 - Żach (90).
  • Rudnia Zabłudów - MKS Mielnik 2:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Iwanicki (6), 1:1 - Krasucki (54), 1:2 - Krasucki (69), 2:2 - Obukowicz (90).
  • MKS Pogoń Łapy - Hetman Tykocin 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Huczko (7), 1:1 - Komar (73).
  • Sokół 1946 Sokółka - GKS Gródek 1:3 (1:1). Bramki: 0:1 - Owerczuk (5), 1:1 - Adruszko (33-samobójcza), 1:2 - Doroszko (57), 1:3 - Doroszko (70).
  • Mecz: Konar Kora Korycin - Piast Białystok został przełożony na 26 kwietnia.

1. LZS Krynki 20 46 63-23
2. Hetman Tykocin 20 46 72-23
3. Sparta Augustów 19 45 57-19
4. GKS Gródek 20 42 51-18
5. Orlęta Czyżew 18 36 45-20
6. MKS Mielnik 20 35 58-39
7. Piast Białystok 19 33 33-46