Keeza Klasa Okręgowa. Faworyci gubią punkty i robi się coraz ciekawiej

Zespół KS Śniadowo umocnił się w czołówce Keeza Klasy Okręgowej
Zespół KS Śniadowo umocnił się w czołówce Keeza Klasy Okręgowej Wojciech Wojtkielewicz
Spowodowana atakiem zimy przerwa nie wpłynęła korzystnie na dyspozycję faworytów Keeza Klasy Okręgowej. Kilka walczących o awans drużyn pogubiło punkty i sytuacja na szczycie tabeli robi się oraz ciekawsza.

Liderująca Sparta Augustów przegrała 2:4 w Hajnówce. Nie jest to aż tak dużą niespodzianką, gdyż Puszcza na własnym stadionie nie przegrała jeszcze w tym sezonie (jedyna porażka to walkower 0:3 w starciu z Pomorzanką Sejny). Dobrą dyspozycję u siebie hajnowski zespół potwierdził w starciu z ekipą znad Netty, która wciąż ma jednak spory zapas punktowy nad konkurentami.

Z drużyn czołówki przegrała też Rudnia Zabłudów - 3:5 na boisku beniaminka ze Stawisk i była to pierwsza porażka zabłudowian od 17 spotkań. Do przerwania znakomitej serii nie musiało dojść, bo goście prowadzili w drugiej połowie już 3:1. Końcówka w wykonaniu zespołu ze Stawisk była jednak imponująca. Z kolei rezerwy Wigier Suwałki musiały zadowolić się remisem 1:1 w Krynkach.

Nie zawiedli piłkarze ze Śniadowa, którzy wygrali 2:0 w Łapach z Pogonią. Gospodarze stawiali przez ponad godzinę skuteczny opór i dopiero w końcówce stracili gole.

- Pogoń dobrze i mądrze broniła się, przesuwała w defensywie i próbowała szukać szans w kontrach. W końcu jednak zaczęła opadać z sił i pojawiły się okazje bramkowe. Pierwszego gola strzelił Mateusz Nakielski, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem, a wynik ustalił z rzutu karnego Grzegorz Żebrowski - relacjonuje szkoleniowiec Śniadowa Dariusz Narolewski.

Rewelacyjnie wiosną spisuje się MKS Mielnik. Drużyna trenera Radosława Kondraciuka odniosła czwarte zwycięstwo w tym roku, tym razem 3:1 z GKS-em Gródek. Zespół znad Bugu staje się coraz bardziej poważnym kandydatem do awansu.

WYNIKI 20. KOLEJKI
Sokół 1946 Sokółka - Pasja Kleosin 3:2 (2:1).
Bramki: 1:0 - Bukowski (16), 1:1 - Janczewski (25), 2:1 - Greś (42), 2:2 - Chojnowski (51), 3:2 - Greś (80).

LZS Krynki - Wigry II Suwałki 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Zackiewicz (27), 1:1 - Stefanowicz (84).

Pomorzanka Sejny - Orlęta Czyżew 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Mickiewicz (45), 1:1 - Jaźwiński (66).

MKS Mielnik - GKS Gródek 3:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Tarnogórski (24), 2:0 - Krasucki (31), 3:1 - Korowaj (57), 3:1 - Owerczuk (62).

Pogoń Łapy - KS Śniadowo 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Nakielski (67), 0:2 - Żebrowski (83-karny).

Puszcza Hajnówka - Sparta Augustów 4:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Langa (21), 2:0 - Bowtruczuk (49), 2:1 - Krupiński (53), 3:1 - Szybajło (73-sambójcza), 3:2 - Wilczewski (75), 4:2 - Daczenka (90).

GKS Stawiski - Rudnia Zabłudów 5:3 (1:2). Bramki dla Stawisk: Żach - dwie, Choiński, Kiciński, Pulwin.

Dąb Dąbrowa Białostocka - Piast Białystok 6:4.

1. Sparta Augustów 19 44 55-20
2. KS Śniadowo 19 38 44-26
3. MKS Mielnik 19 37 47-22
4. Wigry II Suwałki 18 35 46-22
5. Rudnia Zabłudów 18 34 48-26
6. Dąb Dąbrowa Białostocka 17 31 48-32
7. Sokół 1946 Sokółka 19 31 33-31