Keeza IV liga. Wigry Suwałki straciły pierwsze punkty w sezonie

Piłkarze MOSP Białystok pokonali Dąb Dąbrowa Białostocka 2:1
Piłkarze MOSP Białystok pokonali Dąb Dąbrowa Białostocka 2:1 Urszula Łobaczewska
Dotychczasowy lider Keeza IV ligi KS Wasilków przegrał na własnym boisku z Warmią Grajewo 2:3.

W Wasilkowie dobry mecz rozegrała grajewska Warmia. Do przerwy „Wilki” przegrywały 0:2 po dwóch trafieniach Damiana Toczydłowskiego. Bardzo szybko, bo już po 9 minutach po wznowieniu gry w drugiej części spotkania był remis 2:2. Dwa gole zdobył Paweł Kossyk, w tym drugi z rzutu karnego. W 80 minucie zwycięstwo Warmii dała bramka Łukasza Wojno.

- Pokazaliśmy charakter, wolę walki - powiedział po spotkaniu trener Warmii Paweł Sobolewski. - Dokonaliśmy dwie ofensywne zmiany, które przyniosły skutek. Wygraliśmy mecz z trudnym przeciwnikiem. Do przerwy przegrywaliśmy 0:2,spotkanie trwa jednak 90 minut - dodał szkoleniowiec Warmii.

- Przegraliśmy wygrany mecz - nie krył trener KS Wasilków Robert Speichler. - Pierwsza połowa była pod nasze dyktando. Na drugą połowę wyszliśmy zbyt pewni siebie.

Z Czarnej Białostockiej trzy punkty pojechały do beniaminka ze Śniadowa. W pierwszej połowie dośrodkowanie Bargielskiego strzałem głową na bramkę zamienił Adrian Laskowski. Po przerwie Laskowski dopisał na swoje konto drugie trafinie, a wynik ustalił z rzutu karnego Tomasz Brzozowski.

Bardzo ciekawy mecz oglądali kibice w Bielsku Podlaski, gdzie miejscowy Tur pokonał Ruch Wysokie Mazowieckie 2:1. Niestety zwycięstwo okupił bardzo poważną kontuzją Andrzeja Kosińskiego. W 62. minucie meczu Andrzej Kosiński i Patryk Pasko z Ruchu zderzyli się głowami i upadli na murawę. Długo Kosiński leżał na murawie opatrywany, po czym karetką został przewieziony do szpitala z urazem głowy i szczęki.

Wyniki 5. kolejki:
KS Wasilków - Warmia Grajewo 2:3 (2:0)
Bramki: 1:0 Damian Toczydłowski 32, 2:0 Damian Toczydłowski 35, 2:1 Paweł Kossyk 47, 2:2 Paweł Kossyk 54 z rzutu karnego, 2:3 Łukasz Wojno 80.
KS Grabówka - Sparta 1951 Szepietowo 0:0
Cresovia Siemiatycze - Krypnianka Krypno 0:0
Orzeł Kolno - ŁKS 1926 Łomża 0:4 (0:2).
Bramki: 0:1 Szymański 1, 0:2 Kacprzyk 45 z karnego, 0:3 Szymański 62, 0:4 Maćkowski 68.
Czarna Czarna Białostocka - KS Śniadowo 0:3 (0:1).
Bramki: Laskowski 2, Brzozowski.
MOSP Białystok - Dąb Dąbrowa Białostocka 2:1
Bramki dla MOSP: Jakub Wołosik i Mateusz Karol.
Tur Bielsk Podlaski - Ruch Wysokie Mazowieckie 2:1 (2:0).
Bramki: 1:0 Karol Kosiński, 2:0 Niemczynowicz 42, 2:1 Paweł Brokowski 90+8 z karnego.
Promień Mońki - Wissa Szczuczyn 2:0
Wigry Suwałki - KS Michałowo 1:1 (0:1).

1. Wigry Suwałki 5 13 18-9
2. ŁKS 1926 Łomża 5 12 20-8
3. KS Wasilków 5 12 16-5
4. Promień Mońki 5 12 15-6
5. Tur Bielsk Podlaski 5 12 11-6
6. Warmia Grajewo 5 10 10-5