Keeza IV liga Piłkarska. Tur Bielsk Podlaski wygrał 4:2 z Wissą i znów rozdaje karty w walce o awans (galeria)

Tur (na biało-niebiesko) wygrał u siebie z Wissą Szczuczyn 4:2 i wrócił na fotel lidera Keeza IV  ligi
Tur (na biało-niebiesko) wygrał u siebie z Wissą Szczuczyn 4:2 i wrócił na fotel lidera Keeza IV ligi Wojciech Wojtkielewicz
To miał być szczyt mocarzy Keeza IV ligi i pod względem dramaturgii na pewno był. Tur Bielsk Podlaski wygrał u siebie z Wissą Szczuczyn 4:2, chociaż do przerwy przegrywał 0:2. Bielszczanie wrócili na fotel lidera i znów stali się głównym kandydatem do awansu.

Zanim trener Paweł Bierżyn i jego piłkarze mieli powody do wielkiej radości, przeżyli ciężkie chwile. Oba gole dla Wissy wypracował Mateusz Zambrowski - najpierw jego strzał dobił Damian Toczydłowski, apotem z dokładnego podania skorzystał Mariusz Łapiński.

Po zmianie stron na boisku istnieli już tylko bielszczanie, którzy w nieco ponad 10 minut doprowadzili do wyrównania, a potem przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tur ma teraz wszystkie karty w swoich rękach. Wissa traci do niego dwa punkty i czeka ją jeszcze pauza.

Bardzo ciekawy przebieg miał też mecz w Białymstoku, gdzie Hetman wygrał 3:2 z Warmą Grajewo. Bramkę na miarę triumfu hetmańskich zdobył w doliczonym czasie gry Karol Kuźma.

Znów rozstrzelał się ŁKS 1926 Łomża, który w środku tygodnia w zaległym meczu ograł 4:1 Spartę Augustów, a teraz rozgromił 7:0 Sokół 1946 Sokółka. Przed przerwą hat-trickiem popisał się Mateusz Jastrzębski, a po zmianie stron jego koledzy dokończyli dzieła zniszczenia.

WYNIKI 26. KOLEJKI
Tur Bielsk Podlaski - Wissa Szczuczyn 4:2 (0:2). Bramki: 0:1 - Toczydłowski (30), 0:2 - Łapiński (37), 1:2 - Rogowski (52), 2:2 - Cudowski (56), 3:2 - Kosiński (70), 4:2 - Niemczynowicz (80).
Hetman Białystok - Warmia Grajewo 3:2 (1:1). Bramki: 0:1 - Bogdaniuk (33), 1:1 - Sawicki (42), 2:1 - Sawicki (65), 2:2 - Domurat (77), 3:2 - Kuźma (90).
ŁKS 1926 Łomża - Sokół 1946 Sokółka 7:0 (3:0). Bramki: 1:0 - Jastrzębski (13), 2:0 - Jastrzębski (15), 3:0 - Jastrzębski (42), 4:0 - Cendrowski (47), 5:0 - Kamienowski (58), 6:0 - Szymański (76-karny), 7:0 - Guzowski (83).
Wigry II Suwałki - Cresovia Siemiatycze 1:1 (0:1). Bramka dla Cresovii: Moczulski.
Sparta 1951 Szepietowo - Orzeł Kolno 1:1.
MKS Mielnik - MOSP Białystok 1:1.
Krypnianka Krypno-KS Michałowo 1:1.

Wcześniej grali: Dąb Dąbrowa Białostocka - Promień Mońki 0:2.
Mecz awansem: Promień Mońki - Sparta Augustów 5:0.