KEEZA IV LIGA PIŁKARSKA. Efektowne zwycięstwo Hetmana Białystok. MOSP postraszył lidera z Bielska Podlaskiego

W Białymstoku Hetman (ciemniejsze stroje) rozbił 5:0 rezerwy suwalskich Wigier Wojciech Wojtkielewicz
Już tylko rezerwy Wigier pozostają bez zwycięstwa w delegacjach. Tym razem suwalczanie przegrali w Białymstoku z Hetmanem 0:5 i na dobre utknęli na dnie tabeli.

- Rywale to bardzo młody, ambitny zespół, ładnie operujący piłką. Ale wyraźnie brakuje mu siły fizycznej i tym odstaje od rywali - mówi trener Hetmana Mirosław Mojsiuszko. - Kontrolowaliśmy spotkanie od początku do końca i przy lepszej skuteczności zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe - dodaje.

Rozstrzeliwanie przeciwników rozpoczął już w 3. minucie rozpoczął Kacper Szadłowski, który uprzedził źle wychodzącego bramkarza suwalczan i przelobował go. Na 2:0 podwyższył Leszek Szymon, kończąc ładną akcje i dośrodkowanie Łukasza Wojciechowskiego. Przed przerwą kolejne trafienie zaliczył Szadłowski, a po zmianie stron rezerwy Wigier pogrążył dwoma trafieniami Filip Tarnogórski.

Emocjonujący przebieg miał mecz drugiego białostockiego zespołu - MOSP-u, który mocno postraszył Tura Bielsk Podlaski. Faworyzowani goście objęli prowadzenie na początku drugiej odsłony, po uderzeniu Patryka Stypułkowskiego. Potem jednak wydarzenia wymknęły się spod ich kontroli.

- Kwadrans przed końcem wprowadziłem na boisko Mateusza Karola, a ten w pierwszym kontakcie z piłką doprowadził do wyrównania. Mało tego, przy remisie 1:1 zmarnowaliśmy sytuację sam na sam z bramkarzem i to się zemściło. Mimo to jestem zadowolony z postawy mego młodego zespołu, w którym w podstawowym składzie wystąpiło aż siedmiu szesnastolatków - uważa szkoleniowiec białostoczan Piotr Szydłowski.

Tur wiele zawdzięcza Stypułkowskiemu, który w 89. minucie uderzeniem głową dał mu prowadzenie. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Daniel Daniłowski.

Siódme zwycięstwo z rzędu odniosła Warmia Grajewo. Wilczki najadły się jednak strachu, bo do przerwy sensacyjnie przegrywały z Dębem Dąbrowa Białostocka 0:1. Przełom nastąpił na początku drugiej połowy, kiedy w krótkim odstępie czasu Filip Chmielewski i Marcin Arciszewski dali swoimi golami Warmii prowadzenie. W końcówce wygraną grajewian przypieczętował Adam Nowik.

Rezerwy Wigier pozostają bez zwycięstwa na wyjeździe, a w delegacjach przełamała się za to Sparta Augustów. Drużyna znad Netty pokonała w Kolnie Orła 5:2 i opuściła przedostatnie miejsce w tabeli, spychając na nie MOSP.

WYNIKI 13. KOLEJKI
Cresovia Siemiatycze - ŁKS 1926 Łomża 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Kacprzyk (28), 0:2 - Dzierzgowski (48), 0:3 - Dzierzgowski (70).
MOSP Białystok - Tur Bielsk Podlaski 1:3 (0:0). Bramki: 0:1 - Stypułkowski (53), 1:1 - Karol (75), 1:2 - Stypułkowski (89), 1:3 - Daniłowski (90).
Krypnianka Krypno - MKS Mielnik 4:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Snarski (3), 2:0 - Stachurski (37), 3:0 - Woźniewski (90), 4:0 - Jurgielewicz (90).
Warmia Grajewo - Dąb Dąbrowa Białostocka 3:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Wilczewski (26), 1:1 - Chmielewski (48), 2:1 - Arciszewski (50), 3:1 - Nowik (90).
Orzeł Kolno - Sparta Augustów 2:5.
Promień Mońki - Wissa Szczuczyn 1:0.
Mecz: KS Michałowo - Sparta 1951 Szepietowo został przełożony.
Pauzował: Sokół 1946 Sokółka.