Keeza IV liga. Ostre strzelanie faworytów. Olimpia, ŁKS Łomża, Tur, Warmia i Wasilków wygrały wysoko

Piłkarze Tura (na biało-niebiesko) strzelili cztery gole Promieniowi Mońki
Piłkarze Tura (na biało-niebiesko) strzelili cztery gole Promieniowi Mońki faceboook/turbielsk
Pod znakiem wysokich zwycięstw faworytów stała piąta seria gier. Najwyższe wygrane - po 6:0, odniosły liderująca Olimpia Zambrów oraz ŁKS 1926 Łomża.

Zambrowianie bardzo szybko wybili z głowy piłkarzom Krypnianki marzenia o sprawieniu niespodzianki. Bohaterem drużyny trenera Tomasza Kulhawika był autor czterech trafień - Kamil Zalewski.

W Łomży niewiele gorszą skutecznością popisał się Rafał Maćkowski, który w ciągu 29. minut zaliczył klasyczny hat-trick, przyczyniając się do klęski 0:6 Orła Kolno.

Miły prezent urodzinowy swojemu trenerowi Pawłowi Bierżynowi sprawili piłkarze Tura Bielsk Podlaski, którzy ograli u siebie 4:0 Promień Mońki. Do przerwy gospodarze, którzy jak dotąd punktują tylko w Bielsku Podlaskim, nie znaleźli recepty na defensywę rywali. Jednak kiedy na początku drugiej połowy głową gola strzelił Maciej Kondracki, to worek z bramkami rozwiązał się i zespół z Moniek nie był w stanie zatrzymać rywali.

Pierwsze trafienie w sezonie zaliczył zamykający tabelę Hetman Białystok. W 13. minucie potyczki z Warmią Grajewo do siatki Wilczków piłkę posłał Jakub Gilewicz. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1, ale potem goście z Grajewo dominowali i wygrali 5:1.

WYNIKI 5. KOLEJKI
MKS Ruch Wysokie Mazowieckie - Sparta 1951 Szepietowo 1:0 (1:0).
Bramka:1:0 -Steć (28).

Olimpia Zambrów - Krypnianka Krypno 6;0 (4:0). Bramki:1:0 - Zalewski (14), 2:0 - Zalewski (18), 3:0 - Grochowski (24), 4:0 - Kalinowski (25), 5:0 - Zalewski (54), 6:0 - Zalewski (87).

Hetman Białystok -Warmia Grajewo 1:5 (1:1). Bramki:1:0 - Gilewicz (13), 1:1 - Kossyk (36), 1:2 - Kondratowicz (51), 1:3 - Wojno (70), 1:4 - Domurat (73), 1:5 - Kossyk (81).

Tur Bielsk Podlaski - Promień Mońki 4:0 (0:0). Bramki:1:0 - Kondracki (49), 2:0 - Kondracki (57), 3:0 - Stypułkowski (87), 4:0 - Stypułkowski (90).

ŁKS 1926 Łomża - Orzeł Kolno 6:0 (4:0). Bramki: 1:0 - Maćkowski (4), 2:0 - Maćkowski (6), 3:0 - Maćkowski (29), 4:0 - Cudakiewicz (33), 5:0 - Kacprzyk (49), 6:0 - Dobrowolski (87).

Czarni Czarna Białostocka - MOSP Białystok 1:2 (0:0). Bramki:0:1 - Karol (78), 0:2 - Grabarz (81), 1:2 - Wołyniec (90).

KS Wasilków - Cresovia Siemiatycze 5:1.

KS Grabówka - KS Michałowo 0:2 (0:1). Bramki: Grabowski i Kiersnowski.

1. Olimpia Zambrów 5 15 22-3
2. MKS Ruch 5 15 18-1
3. KS Michałowo 5 13 14-4
4. KS Grabówka 5 12 13-6
5. ŁKS 1926 Łomża 5 9 22-7
6. MOSP Białystok 5 9 10-7