Keeza IV liga. ŁKS 1926 Łomża rozbił Czarnych i wspiął się na szczyt tabeli

Piłkarze z Łomży imponują skutecznością. W sześciu meczach strzelili aż 27 goli. Wojciech Wojtkielewicz
Rafał Maćkowski strzelił aż pięć goli, a jego ŁKS 1926 Łomża rozbił 7:0 Czarnych Czarna Białostocka i został nowym liderem Keeza IV ligi.

Kapitan łomżyńskiego zespołu popisał się rzadko spotykanym wyczynem, bo cztery ze swoich trafień zdołał ustrzelić w ciągu ledwie dziesięciu minut. Imponująca skuteczność.

Po efektownym zwycięstwie ŁKS awansował na czoło tabeli, a pomogła mu w tym Wissa Szczuczyn, która zremisowała u siebie 3:3 z liderującymi dotąd Wigrami Suwałki. Dla spadkowicza z III ligi to dopiero pierwszy punkt w tym sezonie, a i tak piłkarze trenera Marcina Gałązki mogą odczuwać wielki niedosyt, bo byli bliżej wygranej. Po hat-tricku Łukasza Tercjaka Wissa prowadziła już 3:1, a remis suwalczanom uratował Marcin Fiedorowcz. Zawodnik gości najpierw popisał się ładnym strzałem z dystansu, zdobywając bramkę na 2:3, a potem przeprowadził indywidualną akcję, która dala gościom remis.

- Zagraliśmy bardzo słabo w obronie, trzy gole straciliśmy po katastrofalnych błędach, ale szybko odpowiadaliśmy tym samym rywalom. Mecz otwarty, ale szkoda goli straconych z naszej winy. Punkt wywieziony z gorącego Szczuczyna cieszy, ale musimy poprawić grę w defensywie - skomentował trener Wigier Kamil Lauryn, cytowany przez portal suwalki24.pl

Cenne zwycięstwo odniosła Warmia Grajewo, która u siebie wygrała z Promieniem Mońki 2:0. Obie bramki dla drużyny trenera Pawła Sobolewskiego zdobył Łukasz Wojno. Wilczki nie przegrały czwartego meczu z rzędu.

Po raz pierwszy z kompletu punktów cieszył się beniaminek z Dąbrowy Białostockiej. Dąb wygrał 3:2 z Cresovią Siemiatycze, a wszystkie bramki dla gospodarzy strzelił Piotr Bondziul.

- Uważam, że wygraliśmy zasłużenie, ale po golu na 3:2 doszło w końcówce do nerwówki. Niepotrzebnie, bo mogliśmy wcześniej zamknąć spotkanie - mówi trener Dębu Jacek Markiewicz.

WYNIKI 6. KOLEJKI
Ruch Wysokie Mazowieckie - Orzeł Kolno 4:0 (2:0).
Bramki: 1:0 -Skibo (8), 2:0 -Skibko (42), 3:0 - Judzicki (58), 4:0 - Jackiewicz (72).

ŁKS 1926 Łomża - Czarni Czarna Białostocka 7:0 (3:0). Bramki:1:0 - Szymański (7), 2:0 - Dobrowolski (32), 3:0 - Maćkowski (35), 4:0 - Maćkowski (74), 5:0 - Maćkowski (76), 6:0 - Maćkowski (77), 7:0 - Maćkowski (83).

Wissa Szczuczyn - Wigry Suwałki 3:3 (2:1). Bramki:1:0 - Tercjak (3), 2:0 - Tercjak (10), 2:1 - Milewski (34), 3:1 - Tercjak (52), 3: 2- Fiedorowicz (53), 3:3 - Fiedorowicz (70).

Warmia Grajewo - Promień Mońki 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Wojno (12), 2:0 - Wojno (56).

Dąb Dąbrowa Białostocka - Cresovia Siemiatycze 3:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Bondziul (28), 2:0 - Bondziul (62), 2:1 - Konachowicz (63), 3:1 - Bondziul (72), 3:2 - Zazuliński (86).

KS Grabówka -Tur Bielsk Podlaski 1:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Józwowicz (26), 1:1 - K. Kosiński (51), 1:2 - K. Kosiński (76).

KS Michałowo - MOSP Białystok 8:4. Bramki dla Michałowa: Śliwowski - trzy, Sakowicz, Grabowski, Szabłowski, Roszkowski i Antonowicz.

Sparta 1951 Szepietowo - Krypnianka Krypno 1:4 (0:2). Bramki: Ganiewicz - dla Sparty, Masłowski - dwie, Ołów, Kaczyński - dla Krypnianki.

KS Śniadowo - KS Wasilków 1:2.

1. ŁKS 1926 Łomża 6 15 27-8
2. KS Wasilków 6 15 18-6
3. Tur Bielsk Podlaski 6 15 13-7
4. Wigry Suwałki 6 14 21-12
5. Warmia Grajewo 6 13 12-5
6. Promień Mońki 6 12 15-8
7. KS Michałowo 6 10 16-11