MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Katarzyna Ancipiuk została nowym dyrektorem Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Wojciech Wojtkielewicz
Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej ma już nowego dyrektora. Placówką przez najbliższe siedem lat kierować będzie Katarzyna Ancipiuk.

W kwietniu 2021 roku pracę w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej rozpoczęła Katarzyna Ancipiuk. Początkowo pełniła funkcję zastępcy dyrektora - Artura Gawła, pierwszego dyrektora w historii placówki, która swoją początek miała po po wydzieleniu ze struktur Muzeum Podlaskiego.

Wiosną 2022 roku zarząd województwa ogłosił konkurs na nowego dyrektora. O fotel dyrektorski starali trzej kandydaci - Artur Gaweł, Katarzyna Kakowska-Maksimowicz oraz Przemysław Waczyński. Komisja konkursowa, w której zasiadali przedstawiciele organizatora, ministerstwa kultury, stowarzyszeń twórczych, załogi, rady przy muzeum, przeprowadziła trzykrotne głosowanie.

Za każdym razem najwięcej głosów otrzymał Artur Gaweł. Jednak to nie wystarczyło, by zwyciężył w konkursie. Zgodnie z prawem kandydat powinien otrzymać bezwzględną większość głosów. Dlatego komisja uznała, że konkurs został nierozstrzygnięty.

Ponieważ Arturowi Gawłowi akt powołania na dyrektora PMKL wygasał 31 sierpnia, marszałek województwa zdecydował, że pełniącym obowiązki dyrektora od 1 września będzie Katarzyna Ancipiuk.

Na początku stycznia 2023 r. ponownie ogłoszono konkurs na dyrektora PMKL. Wygrała go Katarzyna Ancipiuk W czwartek (23 marca) podczas posiedzenia Zarząd Województwa Podlaskiego zatwierdził wybór. Ancipiuk będzie pełnić funkcję dyrektora PMKL przez najbliższe siedem lat.

Katarzyna Ancipiuk ukończyła socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jest również absolwentką studiów podyplomowych na kierunku animator i menadżer kultury. Kwalifikacje menadżerskie pogłębiła na kolejnych studiach podyplomowych Executive Master of Business Administration (MBA). Ukończyła również studium dla liderów służby publicznej w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie.

Wykładała w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Ma duże doświadczenie w administracji – pracowała w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim i w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, gdzie była pełnomocnikiem zarządu do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi. Z kolei w Podlaskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego pełniła funkcję sekretarza. Pracowała również jako Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny