Karty Diners Club wśród Polaków kojarzone były do niedawna jako elitarne i dostepne tylko dla wybranych. Od niedawna to się zmienia, bo ten trzeci na polskim rynku - oprócz Visa i Master Card - wydawca kart płatniczych wyraźnie stara się zwiększyć swój zasięg. Właśnie podpisał porozumienie z popularnym w Polsce przewoźnikiem - liniami lotniczymi Ryanair, dzięki czemu podróżujący za bilet lotniczy linii Ryanair mogą zapłacić kartami Diners Club.

Diners Club Polska jest jedynym niebankowym wydawcą na terenie Polski, który wydaje karty działające jako obciążeniowe i kredytowe jednocześnie. Choć był na polskim rynku wcześniej niż Visa i Master Card, ze względu na swój elitarny charakter ma niewielkie udziały w rynku kart kredytowych. Teraz chce to zmienić.

Irlandzki przewoźnik jest kolejnym partnerem, z którym marka nawiązała współpracę.

Jej efektem jest umożliwienie podróżującym płacenia kartami Diners Club za bilety linii Ryanair kupione na oficjalnej stronie przewoźnika. Klienci mogą także skorzystać z przewalutowania ceny na polską walutę (PLN).

- Duża część posiadaczy kart Diners Club to osoby aktywnie podróżujące turystycznie i służbowo. Dlatego cieszymy się, że do grona naszych akceptantów dołączył jeden z największych przewoźników lotniczych, który w 2018 r. tylko w Polsce planuje obsłużyć około 11 mln pasażerów. Jak wynika z badań Diners Club, blisko połowa właścicieli firm z sektora MŚP wysyła pracowników w podróże służbowe. Co najmniej jeden wyjazd turystyczny w ciągu roku planuje średnio 75 proc. naszych rodaków. Wielu z nich skorzysta z transportu lotniczego – mówi Monika Grabowska, z Diners Club Polska.

W ciągu ostatniego roku Diners Club wprowadził szereg nowości dla osób podróżujących zarówno prywatnie jak i służbowo. Jednym z nich jest karta Diners Club Traveler. To elastyczny instrument płatniczy połączony z programem lojalnościowym.

Od niedawna klienci firmy mogą również skorzystać ze specjalnej platformy rezerwacyjnej Clubmiles, która umożliwia szybkie wyszukiwanie lotów i hoteli.

Karty Diners Club oferują kompleksowe ubezpieczenia w podróży zagranicznej, umożliwiają wstęp do saloników lotniskowych oraz korzystanie z Fast Tracków, czyli szybkich ścieżek odprawy na lotniskach. Marka wprowadziła także dodatkowe zabezpieczenie silnego uwierzytelniania w Internecie – Protect Buy oraz rozpoczęła proces migracji wszystkich terminali na system zbliżeniowy.
Ostatnio do grona akceptantów kart Diners Club dołączyły szwedzki koncern meblarski IKEA oraz sklep internetowy AliExpress.

Generalnie karty Diners Club są dedykowane małym i średnim firmom, przedstawicielom wolnych zawodów i aktywnym podróżnikom oraz wszystkim, którzy cenią wygodę i  bezpieczeństwo. Sieć akceptacji przekracza 21 mln punktów handlowo-usługowych i bankomatów w ponad 185 państwach.