Karol Stasiewicz dwukrotnie stanął na podium mistrzostw świata juniorów

Karol Stasiewicz (pierwszy z prawej) wywalczył w Mongolii dwa brązowe medale mistrzostw świata juniorów Zbiory prywatne
Karol Stasiewicz z Podlasia Białystok wywalczył dwa brązowe medale podczas Mistrzostw Świata Juniorów i Seniorów w Sumo w Mongolii.

Białostoczanin został powołany do kadry narodowej juniorów na zawody w Ułan Bator po świetnych występach w mistrzostwach Europy kadetów w Rakvere (Estonia) w 2015 roku, gdzie zdobył złoto oraz w tegorocznych mistrzostwach Europy juniorów w Krotoszynie, gdzie wywalczył brąz.

Uczeń białostockiego Technikum Mechanicznego reprezentował w Mongolii nasz kraj w kategorii 80 kg. Oprócz niego biało-czerwonych barw bronili jeszcze - Bartosz Wojciechowski (Samson Kobylin, 100 kg) oraz Karol Konig (Sorga Zamość, kat. open).

Podlasianin zaczął niefortunnie, przegrywając z zawodnikiem z Japonii (późniejszym wicemistrzem świata w wadze 80 kg). Później nasz zawodnik wygrał jednak dwie walki repasażowe i wrócił do gry o miejsce na podium. W walce, której stawka był brązowy medal - pokonał zawodnika z Rosji. Złoty medal wywalczył reprezentant Egiptu, na drugim stopniu podium stanął wspomniany Japończyk - pogromca Stasiewicza, a drugi brązowy medal przypadł reprezentantowi gospodarzy.

Białostoczanin wywalczył także podium w drużynie - razem z Wojciechowskim i Konigiem zdobywając brązowe medale. Rywalizację zespołową wygrała Japonia, przed Egiptem. Ex-equo z Polakami na trzecim miejscu sklasyfikowana została Mongolia.

Stasiewicz, oprócz medali wywalczonych w MŚ, ma tę satysfakcję, że jako jedyny z naszej reprezentacji dwukrotnie stawał na podium. Reprezentacja biało-czerwonych, składająca się łącznie z 12 zawodniczek i zawodników, wraca z MŚ z sześcioma medalami (dwa srebrne i cztery brązowe).