MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Karkonoski Park Narodowy — od dziś można znów wędrować popularnym szlakiem! To świetna wiadomość dla turystów

Eliza Ciepielewska
Eliza Ciepielewska
Wideo
od 7 lat
Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników wędrówek! Od dziś, 31 maja, ponownie otwarto popularny szlak zielony przez Śnieżne Kotły koło Śnieżnych Stawków. Odcinek Ścieżki nad Reglami od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem, który był zamknięty z powodów ochrony przyrody.

Spis treści

KPN udostępnił zamknięte szlaki

Miłośnicy górskich wędrówek mogą ponownie cieszyć się pięknem Karkonoskiego Parku Narodowego. Otwarty został zielony szlak przez Śnieżne Kotły, koło Śnieżnych Stawków, obejmujący odcinek Ścieżki nad Reglami od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem.

Karkonoski Park Narodowy oferuje wiele przepięknych miejsc do odkrycia, a ponowne otwarcie popularnych szlaków daje możliwość pełnego czerpania radości z górskich wypraw.
Karkonoski Park Narodowy oferuje wiele przepięknych miejsc do odkrycia, a ponowne otwarcie popularnych szlaków daje możliwość pełnego czerpania radości z górskich wypraw. Karkonoski Park Narodowy/mat. prasowe

Pierwotnie planowano pozostawienie tego szlaku zamkniętego jeszcze przez kilka dni, jednak specjaliści z działu ochrony przyrody KPN uznali, że można go bezpiecznie otworzyć, chroniąc przy tym cietrzewie.

Od 31 maja otwarte zostają także inne odcinki szlaków. Są to:

  • żółty szlak od schroniska pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów,

  • zielony szlak od Polany do Słonecznika.

Te popularne trasy prowadzą przez malownicze rejony Karkonoszy, oferując niezapomniane widoki i bliski kontakt z naturą.

Dlaczego szlaki były zamknięte?

Zamknięcie niektórych szlaków turystycznych w Karkonoskim Parku Narodowym było konieczne ze względu na ochronę zagrożonych gatunków ptaków, takich jak sokół wędrowny i cietrzew.

Okres lęgowy tych zwierząt, trwający od marca do końca maja, wymagał minimalizacji zakłóceń spowodowanych obecnością turystów. Działania te mają na celu zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa dla tych wyjątkowych gatunków, co jest kluczowe dla ich przetrwania.

Zamknięcie szlaków w Karkonoskim Parku Narodowym to ważna część działań mających na celu ochronę przyrody. W szczególności chodzi o zabezpieczenie okresu lęgowego zagrożonych gatunków ptaków, takich jak sokół wędrowny i cietrzew. Od marca do końca maja niektóre trasy były zamknięte, aby zapewnić ptakom spokój i bezpieczeństwo.
Zamknięcie szlaków w Karkonoskim Parku Narodowym to ważna część działań mających na celu ochronę przyrody. W szczególności chodzi o zabezpieczenie okresu lęgowego zagrożonych gatunków ptaków, takich jak sokół wędrowny i cietrzew. Od marca do końca maja niektóre trasy były zamknięte, aby zapewnić ptakom spokój i bezpieczeństwo. Karkonoski Park Narodowy/mat. prasowe

Lista nadal zamkniętych szlaków

Mimo otwarcia kilku popularnych szlaków niektóre trasy pozostają nadal zamknięte. Są to:

  • zielony szlak od Jaworowej Łąki w Czarnym Kotle Jagniątkowskim do skrzyżowania ze szlakiem czarnym Petrówką,

  • niebieski szlak od Domku Myśliwskiego do schroniska Samotnia,

  • zielony szlak ścieżka nad reglami od Pielgrzymów przez Kocioł Smogorni do skrzyżowania ze szlakiem czerwonym przy schronisku Odrodzenie,

  • niebieski szlak Grzbietem Kowarskim od Skalnego Stołu do Przełęczy Okraj.

W Karkonoskim Parku Narodowym ponownie udostępniono turystom trzy szlaki. Żółty szlak prowadzi od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów, zielony szlak umożliwia przejście od Polany do Słonecznika, a kolejny zielony szlak przebiega przez malownicze Śnieżne Kotły obok Śnieżnych Stawków.
W Karkonoskim Parku Narodowym ponownie udostępniono turystom trzy szlaki. Żółty szlak prowadzi od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów, zielony szlak umożliwia przejście od Polany do Słonecznika, a kolejny zielony szlak przebiega przez malownicze Śnieżne Kotły obok Śnieżnych Stawków. Karkonoski Park Narodowy/mat. prasowe

Przed planowaną wycieczką zawsze warto sprawdzić na stronie internetowej Karkonoskiego Parku Narodowego, czy trasa, którą chcesz się wybrać, nie jest objęta ograniczeniami.

Karkonoski Park Narodowy oferuje turystom nie tylko wspaniałe widoki, ale przede wszystkim zajmuje się ochroną przyrody tego niezwykłego terenu.

Otwarcie zielonego szlaku przez Śnieżne Kotły daje możliwość podziwiania niezwykłych krajobrazów i cieszenia się górską ciszą. Pamiętaj jednak, aby zawsze przestrzegać zasad ochrony przyrody i szanować zamknięte obszary, które służą ochronie naszych skrzydlatych przyjaciół.

Źródło: Karkonoski Park Narodowy

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Podróży codziennie. Obserwuj Stronę Podróży!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Karkonoski Park Narodowy — od dziś można znów wędrować popularnym szlakiem! To świetna wiadomość dla turystów - Strona Podróży

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny