Kanadyjkarka Cresovii Białystok walczy o Igrzyska Olimpijskie w Tokio

ma
Od lewej Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska na podium mistrzostw świata w Rumunii facebook Sylwia Szczerbińska
Sylwia Szczerbińska z Cresovii Białystok zdobyła srebrny medal oraz zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach świata do lat 23, które odbyły się w rumuńskim Pitesti.

Na podium białostocka kanadyjkarka stanęła w konkurencji dwójek na 200 metrów. Szczerbińska osadę tworzyła wraz z Dorotą Borowską z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, która godzinę wcześniej zdobyła złoto w jedynce na tym samym dystansie. Polki przegrały z osadą z Uzbekistanu, a na trzecim miejscu uplasowały się Białorusinki.

Natomiast w konkurencji dwójek na 500 metrów Szczerbińska tworzyła osadę wraz z Julią Walczak z OKSW Olsztyn. Nasze kanadyjkarki zajęły czwarte miejsce. Do trzecich Węgierek Polki straciły blisko sekundę. Wygrały Rosjanki przed osadą z Uzbekistanu. W połowie lipca Szczerbińska i Walczak w tej konkurencji zajęły czwarte miejsce na mistrzostwach Europy do lat 23, które były rozegrane w czeskich Racicach. Wtedy do podium zabrakło 0,07 sekundy.

Przeczytaj także o starcie Sylwii Szczerbińskiej w mistrzostwach świata w 2018 roku

– Szkoda, że nie udało się zakończyć zawodów na 500 metrów na podium, ale i tak można być zadowolonym, gdyż wygrałyśmy z osadami, które na mistrzostwach Europy były przed nami – mówi Szczerbińska. – Tak więc znowu zrobiłyśmy mały krok do przodu.
Teraz Szczerbińska przygotowuje się do mistrzostw świata seniorów, które rozpoczną się 22 sierpnia w węgierskim Szeged. Tam będzie ważny start w dwójce na 500 metrów, czyli konkurencji, która w 2020 roku w Tokio zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich. Oprócz C2 500 metrów do programu olimpijskiego została włączona konkurencja C1 200 metrów.

– Oczywiście najważniejsze będzie wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej – zaznacza Szczerbińska. – Osiem osad, które zakwalifikują się do finału w Szeged zapewni sobie start w Igrzyskach Olimpijskich. Wierzę, że jest to możliwe, a jeżeli nie to o Tokio będzie można walczyć w przyszłym sezonie. Jeszcze nie wiem z kim popłynę w osadzie w mistrzostwach świata. Pływałam już z Dorotą Borowską i Julią Walczak, ale trenerzy zapowiadają, że osada może mieć jeszcze inny skład.