reklama

Kampania banerowa "Silny Samorząd - Silna Polska" kosztowała prawie 12 tys. zł. Prezydent w końcu ujawnił, ile na nią wydał

Tomasz Mikulicz
Tomasz Mikulicz
Zaktualizowano 
Tak wyglądają banery wiszące na przedszkolu w centrum. Tomasz Mikulicz
Dopiero po wyborach parlamentarnych władze ujawniły, że wydały ponad 11 tys. zł na kampanię banerową "Silny Samorząd - Silna Polska". Do tej poty twierdziły, że nie sposób tego wyliczyć oraz, że radny który o to dopytywał powinien zająć się istotnymi sprawami, a nie akurat tą.

150 banerów, 180 plakatów A1, 400 plakatów A3, 800 plakatów A4, 2 tys. okrągłych przypinek na odzież. Na to wszytko magistrat wydał ponad 11,7 tys. zł. Żeby otrzymać tę informację Henryk Dębowski z PiS musiał dopytywać od września trzy razy.

A chodzi o akcję banerową "Silna Rodzina - Silny Samorząd - Silna Polska". Miasto zostało oklejone plakatami z takimi hasłami. Na przykład na ogrodzeniu przedszkola samorządowego nr 10 przy al. Piłsudskiego 34 naliczyliśmy ich aż osiem. Radny pytał nie tylko o koszty akcji i jej sens, ale też o to, dlaczego rozpoczęła się akurat w okresie wyborczym. Jako że PiS jest oskarżany o atakowanie samorządów, wyborcy mogli wszak odczytać hasło "Silny Samorząd" jako wymierzone w PiS.

Czytaj też: Miasto oklejone banerami z silnym samorządem. Radny PiS twierdzi, że to szpecenie przestrzeni i pyta o koszty

Prezydent Tadeusz Truskolaski już na początku września tłumaczył na naszych łamach, że na plakatach nie ma żadnych znaków partyjnych.

- Nie ma też żadnej propagandy ani kampanii wyborczej. Chcemy pokazać, że samorząd jest jednym z największych dokonań ostatniego 30-lecia, a samorządom odbierane są właśnie pieniądze - podkreślał prezydent.

Chodziło mu oczywiście o to, że przez - zafundowaną przez PiS - obniżkę podatku dochodowego Białystok będzie co roku tracił 150 mln zł.

Czytaj też: Samorządowa kampania banerowa. Radny PiS wciąż dopytuje, a władze wciąż nie odpowiadają ile zapłaciły za banery, których w mieście pełno

Prezydentowi wtórował sekretarz miasta Krzysztof Karpieszuk, który stwierdził, że oskarżenia Henryka Dębowskiego jakoby banery miały cokolwiek wspólnego z kampanią wyborczą są nieuprawnione. Podkreślał też, że akcja banerowa będzie trwała do końca roku, więc zakończy się długo po rozstrzygnięciu tegorocznych wyborów parlamentarnych.

Sekretarz nie podał jednak, ile miasto wydało na akcję. Bo według niego nie sposób podsumować kosztów.

- Informacja taka znajdzie się w przyszłorocznym sprawozdaniu z wykonania budżetu - odpisał radnemu Krzysztof Karpieszuk.

Henryka Dębowskiego oburzyła taka wymijająca odpowiedź, więc wystąpił interpelacją do władz miasta raz jeszcze. Krzysztof Karpieszuk stwierdził wtedy, że radny dostał już dostateczną odpowiedź poprzednio. Dał też Dębowskiemu do zrozumienia, że nie powinien zajmować się tą sprawą, bo jak napisał "interpelacje powinny dotyczyć spraw o istotnym znaczeniu dla miasta".

Czytaj też: W murze stałby prezydent. A dzieci by w niego strzelały

Radny stwierdził jednak, że prezydent ma widocznie coś do ukrycia i nadal naciskał na magistrat. Odpowiedź - podpisaną tym razem prze p.o. dyrektora departamentu prezydenta miasta Jacka Brzozowskiego - dostał 16 października, czyli tuż po wyborach parlamentarnych. Co jeśli przyjąć za prawdziwą tezę radnego o powiązaniu kampanii banerowej z kampanią wyborczą, ma ogromne znaczenie.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 122

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

dalej kasujcie posty

a
anty truskawa

Panie sekretarzu, tap Pan dba o procedury, a w jaki sposób synek który nie dostal sie w pierwszym naborze do LO. Jest obecnie w najbardziej obleganym LO.

G
Gość

Tylko nie rozumiem dlaczego wydatki miejskie to tajemnica. Przecież to są nasze pieniądze. To zamawiali banery i nie wiedzieli ile to będzie kosztowało. Koszmar takie władze.

c
cryo

ale ty wiesz Psich@@ju , co oznacza Id Jot 18 ? ....wieeeeesz........

c
cryo

no ja cie nie moge..... Pis Da Rafallus nadal nadaje ... Id Jot 18 nadal nadaje.....

""Rzeczpospolita" ustaliła, co kryje umowa dożywocia, dzięki której Marian Banaś przejął od byłego AK-owca kamienicę, w której urządzono pokoje na godziny. Wynika z niej, że szef NIK obiecał przeznaczyć na utrzymanie kombatanta 30 tys. zł. Tyle że nieruchomości, które Banaś przejął, były warte pięć razy więcej." ...... czyli 500 zł przez kilka lat .... "Je banaś , je 500 " .... a Psich@@j nadal samotnym degeneratem pastwiącym się nad Wackiem utrzymywanym przez kasę po ojcu pałkawniku........

A
Agata

A kiedy ten PISdziuch poda, ile to jego przyjaciele od koryta wydali na te katastrofalne banery.

Beda wielkie miliony !!!

Miejcie troche honoru i ambicji, podajcie te kwoty, bo tego zada od was cale spoleczenstwo Podlasia !!!

G
Gość
21 października, 15:58, Gość:

POsłanka S. Spurek z KO skarży się do KE na rząd PiSu, za narażanie siedlisk chomików..... Ginąca puszcza ją nie obchodzi, wiadomo

Internauta: PROSZĘ NIE PROMOWAĆ POsPOlitych imbecyli". Oni sami włażą na siłę, jak robale w kał.

Takiego zidiocenia nie da się ogarnąć. Tacy sami idioci takich idiotów wybierali na posłów. TU jest dwóch takich hahaha, każdy ich rozpoznajew po ich wpisach....Spurek już widzi białe myszki. A może myli chomiki ze szczurami, które oblegaja nasz kraj. Takich to strach nawet się bać. Ona jest z partii Wiosna, to odchyłki umysłowe jak najbardziej tam sa akceptowane.

G
Gość

"""Pchły dusić to jest nieekologiczne"

Gratulacje dla PeOlskich idiotów, którzy takich chca mieć posłów i na nich głosowali.

G
Gość
21 października, 15:58, Gość:

POsłanka S. Spurek z KO skarży się do KE na rząd PiSu, za narażanie siedlisk chomików..... Ginąca puszcza ją nie obchodzi, wiadomo

Internauta: PROSZĘ NIE PROMOWAĆ POsPOlitych imbecyli". Oni sami włażą na siłę, jak robale w kał.

Haha, no cóż elektorat idiotów ma swoją godna przedstawicielkę... To co ona i Jachira plecie podlega pod leczenie psychiatryczne.

G
Gość

POsłanka S. Spurek z KO skarży się do KE na rząd PiSu, za narażanie siedlisk chomików..... Ginąca puszcza ją nie obchodzi, wiadomo

Internauta: PROSZĘ NIE PROMOWAĆ POsPOlitych imbecyli". Oni sami włażą na siłę, jak robale w kał.

G
Gość

P.Androsiuk :"kornik dopadł i nasz las,przeszedł z puszczy, to wina tych szalonych ekologów. Drzewa umierają"

G
Gość
21 października, 14:34, Gość:

Na szpitale nie ma kasy a dla swoich TROLI juz jest a mieszkam 30km od puszczy i nic tam u nas się nie dzieje to tylko kasa daramna dla troli robi swoje

Dzieciaczki umieraja gina w wypadkach, a taka podła kreatura jak ty zyje i po co?!

G
Gość
21 października, 14:34, Gość:

Na szpitale nie ma kasy a dla swoich TROLI juz jest a mieszkam 30km od puszczy i nic tam u nas się nie dzieje to tylko kasa daramna dla troli robi swoje

Sam jesteś trolem, własnie pierwsze wiadomości przyszły od lesników z Białowieży. "Daramny twój trud , są zdjęcia, pajacu szczekający. Za czasów PO handlowano szpitalami, likwidowano je. Nie pamietasz jak Sawicka z PO mówiła; ''będziemy kręcic lody na szpitalach, na słuzbie zdrowia". Złapana na braniu łapówki... ale co tobie tłumaczyć. Teraz dopiero PiS porzadkuje po złodziejach i jest coraz lepiej.

G
Gość

Na szpitale nie ma kasy a dla swoich TROLI juz jest a mieszkam 30km od puszczy i nic tam u nas się nie dzieje to tylko kasa daramna dla troli robi swoje

G
Gość
20 października, 21:00, Gość:

""PUSZCZA BIAŁOWIESK JEST ZABIJANA PRZEZ KORNIKA DRUKARZA.

BREDNIE EKOLOGÓW I ICH POMOCNIKÓW, KOMPLETNYCH IDIOTÓW Z FORUM, ATAKUJACYCH MIN. SZYSZKO, ZBIERAJĄ ŻNIWO..... dla kornika Puszcza Białowieska to juz za mało. Atakuje on kolejne piękne lasy na Podlasiu. Płakac mi się chce. CAŁE PODLASIE - WEDŁUG LEŚNIKÓW STANĘŁO NA KRAWĘDZI NAJWIĘKSZEJ KATASTROFY LASÓW W CAŁEJ HISTORII... Kiedyś nie było durnych ekologów, i zidiociałych tak Polaków, a ludzie robili po prostu racjonalme cięcia...."". Niestety u nas idiotów jakoś przybywa i przybywa, widzieliśmy na forach internetowych, którzy wspomagali żądania tzw. ekologów, którzy byli laikami. NIe pojawili się, jak Trzaskowski od ponad roku zatruwa Wisłę, nie pojawili się na polach, gdzie tonami jest zwozony szlam z Czajki, to juz ich nie obchodzi. Nie obchodzi, że szlam trafia w lasy Mazur, perły Polski.

21 października, 07:00, Gość:

Tysiące drzew do wycinki, a ''''wielki'''' ekolog - tepy i podły, mieszkający w Białowiezy ADAM WARJEK walczył z prof. SZYSZKO. POjechali do Brukseli na skargę, że rząd PiSu chce niszczyć kornika. Debilne lemingi były przeszczęśliwe, jak Unia zakazała wycinki chorych drzew. TVN 24 godziny na dobę podawał tą wiadomośc - 'Unia zablokowała"". A działania prof. SZYSZKO były prawidłowe, chciał ochronić puszczę i okoliczne lasy.

"Die Welt" pisze, że walka z kornikiem w niemieckich lasach jest pilna".

Kolejny raz polski głupek dał się nabrać unijnym urzędasom i pseudoekologom jak ten Warjak, szkodnik gorszy od kornika. Tysiące drzew teraz pójdzie pod wycinkę, ale TVN juz o tym nie mówi.

21 października, 08:40, Gość:

Postawić tego Warjoka przed sądem, pomagał bowiem niszczyć puszczę, a teraz to najbardziej to widać. Jak będzie odpowiedzialnośc, to tacy idioci już więcej nie zaszkodzą.

Warok powinien jechac do Warszawy i przywiozać sie do oczyszczalni 'czajka', właściwe miejsce dla tego tępaka.

21 października, 9:17, Gość:

Adaś to cwaniaczek, on na tym zarabia niezłe pieniądze.

21 października, 09:55, Gość:

Byłam wczoraj 20.09.2019 r w Białowieży. Jestem przerażona sterczacymi suchym drzewami. Ekolog okazał się wrogiem puszczy. To on powinien znaleźć się przed sądem. Zapozno juz na przeproszenie profesora.

21 października, 11:28, Gość:

Zdjęcia 'z lotu ptaka' z samolotu szokują normalnych ludzi.

21 października, 11:30, Gość:

Czekamy na publikacje tych zdjęc przez Porannego. Zobaczymy na co ich stać.

21 października, 12:05, Gość:

Nie doczekamy się, to gazeta przyjazna PO. A PO jak wiadomo, wymusiła na Unii powstrzymanie wycinki drzew z kornikiem. PO niszczyła Polskę przez 8 lat rządów i dalej to robi. "Naprodukowała" nam różnej maści idiotów zwanych lemingami co też widac na tej stronie. Sprowadziła do Polski gender, LGBT, i dalej będzie zachowywać sie jak kornik drukarz, aż POżre wszystko.

21 października, 14:22, Gość:

Bo to jest antypolska banda. Tylko idiota mógł tego nie zauważyć. Ktoś powinien brac się za tego terrorystę-fikcyjnego ekologa z Białowierzy, prowodyra dla ogłupiałych cymbałów.

Białowieży.....za Warłoka, Warjuta....niech teraz zapłaci za doprowadzenie do takiego stanu w puszczy. Kto mu to POlecił, tez ciekawe.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3